Київське сміття контролюватиме родина Льовочкіна

Максим Опанасенко
23 липня 2013р. 10:22

Київське сміття контролюватиме родина Льовочкіна

Не вивозять сміття з двору? Відтепер скаргу на це можна відправляти в адміністрацію президента – Сергію Льовочкіну. З 12 липня люди, пов’язані з його родиною, отримали контроль над комунальним підприємством «Київспецтранс», що займається вивозом і похованням твердих побутових відходів в місті.

Як відбирали київське сміття

За даними порталу SMIDA, де розміщується документація всіх акціонерних товариств, загалом на балансі "Київспецтрансу" за 2012 рік  – більше 262 мільйонів гривень. 

51% акцій належать Києву, а точніше – Київській міській раді. 46% - ТОВ «Геотрон». Керівним органом підприємства є Наглядова рада.  З грудня 2010-го по липень 2013-го її склад поступово змінювався.

В липні він сформувався вже так, що чотири з п’яти її членів, включаючи голову, тепер тісно пов’язані з сестрою глави президентської адміністрації Сергія Льовочкіна, нардепом від Партії регіонів Юлією Льовочкіною.

Якщо раніше головою Наглядової ради був Сергій Скобельський - як представник Київської міської ради, то тепер це Арсеній Новіков. Таке ж прізвище Юлія Льовочкіна носила раніше. Арсеній – її колишній чоловік. В документах, розміщених на SMIDA, він проходить як представник ТОВ «Спецкомунтранс». Ця фірма володіє… 0,065% комунального підприємства.

Далі зв’язки не настільки родинні.

Член Наглядової ради Борис Тур, котрий в акціонерних паперах значиться як представник ТОВ «Геотрон», до кінця березня 2012-го значився головою Наглядової ради ПАТ «Миколаївський комбінат хлібопродуктів».


 

Хто раніше обіймав цю посаду? Юлія Льовочкіна.

 Ще один член Наглядової ради «Київспецтрансу» - Олег Шевченко, котрий в документах проходить також як представник  «Геотрона» – колись працював в «Нафтогазі Україна». В той же час, в тій же компанії працював і його нинішній шеф – Арсеній Новіков – колишній чоловік Льовочкіної.


 


 

Наступний член Наглядової ради – Василь Гарчук – колега Новікова по «Спецкомунтрансу». Точніше, він директор цього ТОВ.


 

Останній член ради – Петро Андрущенко – також представляє ТОВ «Геотрон». Збіги не закінчуються і на цьому. За інформацією джерел «Свідомо», Михайло Аралов, котрого Наглядова рада вже встигла обрати головою правління «Київспецтранс» (не плутати з головою Наглядової ради), раніше працював в ТОВ «Авекс Пром». І ним нібито володіє Петро Андрущенко. Прямого підтвердження цьому ми не знайшли. Але певний зв’язок встановили – Аралов грав у футзальній команді «Авекс» у Київській футзальній лізі.


 Організатором команди був саме Петро Андрущенко.

А от представників мерії чи Київради в Наглядовій раді підприємства, котре формально належить місту, немає.

Для довідки. За інформацією Святошинської райдержадміністрації, у 2012-му 1 кубометр вивезеного "Київспецтрансом" сміття коштував 21-90 гривень. Окрім Святошинського, підприємство самостійно обслуговує ще два райони - Оболонський та Подільський. Основною ж діяльністю комунальників є прийняття відходів від інших фірм-збирачів, котре вони вивозять на полігон у Підгірцях, що у їхній власності.

 

 

  

 

Теги: Київ