Після акції в Межигір'ї киян винуватять у крадіжці

Максим Опанасенко
23 липня 2013р. 11:47

Активісту "ДемАльянсу" Костянтину Лацибі та його брату Максиму шиють справу про пограбування - нібито активісти били вікна і викрадали сумочки з автівок у Броварах. Брати впевнені: це переслідування за участь в акції протесту під Межигір'ям. 

На початку травня Максиму Лацибі подзвонили з виконавчої служби й повідомили: він не сплатив штраф за перевищення швидкості в Броварах. Через тиждень о 6 ранку в гості до Лациби завітали два офіцера кримінального розшуку. І повідомили: автівка братів їздила по Київщині, водій бив вікна і крав майно з машин. Офіцери наполегливо запрошували ''прийти поговорити'' до слідчого. Повістки не вручили. За кілька днів, після дзвінка слідчого, Максим Лациба поїхав у Броварське РОВД. Йому повідомили: нібито є відеозапис злочину. А потерпілий - працівник СБУ на пенсії. За словами Лациби, слідчий давав його номер і наполегливо радив ''подзвонити й домовитись'' - що є грубим порушенням таємниці слідства і розголошенням персональних даних. Пізніше аналогічний дзвінок із розповіддю про відео злочину у Бориспільському районі. Брати Лациби впевнені: це помста влади за участь у протесті під Межигір'ям, коли Костянтин привіз туди на своєму авто депутатку Лесю Оробець.

Активісти називають це політичним тиском. 27 громадських організацій уже підписали звернення до Януковича, міністра МВС Захарченка, прокурора Пшонки і спікера Рибака. Вони вимагають створити тимчасову слідчу комісію з розслідування справи Лациб і переслідування учасників мирних акцій під Межигір'ям.

Це вже не перший "наїзд" на активістів "Демократичного Альянсу". У червні "Беркут" затримав лідера партії "Демократичний альянс" Василя Гацька, який з іншими активістами проводив акцію впродовж вулиці Богатирської на шляху кортежу Віктора Януковича. 10 квітня у селі Нові Петрівці, міліція затримала журналістів ТВі та активістів "ДемАльянсу" за акцію проти того, що кожного разу заради президента перекривають дорогу, і люди не можуть ні пройти, ні проїхати. 11 квітня члена партії "Демократичний Альянс" Максима Панова посадили на 7 діб  за участь в акції у Нових Петрівців поблизу Межигір'я. 13 квітня лідера "ДемАльянсу" Василя Гацька посадили за грати на 5 діб. 15 квітня ДемАльянс приносив Януковичу та його охоронцям памперси із гаслами: "Нас не злякати". 

Теги: Київ