Арбузов задумався над здешевленням паспортів

Максим Опанасенко
23 липня 2013р. 14:03

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов заявляє, що вартість оформлення закордонного паспорту для українців треба знизити. Про це повідомляє прес-служба Уряду.

"І я хочу поставити нове завдання - потрібно працювати над здешевленням паспорта. Також необхідно зробити запас паспортів - близько 50 тисяч бланків, щоб не було проблем, викликаних штучними чинниками" - заявив Арбузов. Проблему з видачею закордонних паспортів чиновник пообіцяв вирішити до 2 серпня. За повідомленням, вже нібито тільки за останній тиждень відвантажили 36 тисяч бланків паспортів.

Видачу ж біометричних паспортів в Уряді обіцяють почати до 1 листопада.

Брак паспортів кияни відчули з кінця травня. Справа у тому, що міграційна служба змінила компанію, у якої закуповує бланки документів. Якщо раніше все друкував консорціум ЄДАПС, інтереси якого лобіював народний екс-депутат Партії Регіонів Василь Грицак, який і є автором закону про біометричні паспорти. У квітні Грицак став заступником голови Державної міграційної служби. 26-го червня контракт підписали з поліграфкомбінатом «Україна», який має аналогічну техніку. В пропозиції поліграфкомбінату вартість одного закордонного паспорта склала 82,2 гривні, тоді як консорціум "ЄДАПС" оцінював виробництво документа в 149 гривень. А відтак поновити видачу закордонних паспортів пообіцяли з 10-го липня, а до 15-го - віддати документи усім, хто на них чекає. Проте бланків ОВІРи поки так і не побачили.

 

 

Теги: Київ