Як «свободівця» відпустили на свободу

Маша Землянська
23 липня 2013р. 18:24

Як «свободівця» відпустили на свободу

- То Ви дивіться на мене. Як так можна? Сергій нас утримує. Як нам жити? Яку Марью Василівну Ви підкупили?, - жінка знімає темні окуляри, за якими ховає заплакані очі.

Вчора, її сина – активіста «Свободи» Сергія Бондаря, фактично викрали з-під метро Палац Україна. Згодом з’ясувалося – це була міліція. А Сергій – підозрюваний по справі нападу на БТР на мітингу опозиційних сил 18-го травня. Сьогодні жінка, друзі, народні депутати та журналісти прийшли на суд, де суддя Шевченківського суду Дмитро Ястребов мав вирішити – чи тримати Сергія в слідчому ізоляторі поки прокуратура та міліція розбираються «хуліганив» він на Майдані чи ні.

Слідчi прокуратури Гаврилець та Труш вимагають для 19-річного хлопця – затримання. Вони переконують: Сергій буде ховатися від правоохоронців. І додають: мало того, що за домашньою адресою знайти ані хлопця, ані його родину не можуть, так ще й Сергій ніде не працює.

У захисту аргументи свої: «Шукають підзахисного не за пропискою». Адвокат Іван передає стороні звинувачення цілу теку з документами: живе хлопець за пропискою, не працює – бо вчиться на стаціонарі. «Він щодня допомагає матері по догляду за 2-річним братом. От прошу взяти до уваги довідку з дитячого садочку – сюди його приводить Сергій».

Слідчий непохитний – тримати у СІЗО.

 «Вони навмисно відправляли міліцію і повістки не за справжньою адресою Сергія, щоб потім це використати проти нього. Адже зараз можна сказати, що він не з’являвся на виклик. Так, правильно! Він навіть не знав, що триває кримінальне провадження. Це хороший привід для суворішого покарання», - переконаний адвокат.

Власне це намагається донести до судді і звинувачений:

- Я не даю жодних коментарів, - намагається прорватися слідчий крізь натовп захисників Сергія. Перерва в півгодини, яка знадобилась судді для прийняття рішення – здається слідчому цілим життям.

Хлопця пропонують тримати в СІЗО, поки міліція розбереться чи наносив він легкі тілесні ушкодження та чи попсував БРТ на 30 тисяч гривень (до речі, купити цілу автівку обійдеться в 80 тисяч гривень)

Гаврилець та Труш так втікали від матері затриманого та його друзів, що забули на столі найголовніше – клопотання, в зв’язку з яким власне і викрали Сергія з центру Києва.

- Стали кидати по кузову зазначеного транспорту молочними продуктами, проявляючи особливу зухвалість та безсоромність, - хтось з зали береться зачитувати кинуте напризволяще клопотання слідчого (користуючись можливістю «Свідомо» сфотографувало ці документи – побачити їх можна тут).

Театралізовану виставу з зачитуванням клопотання зупиняє суддя. 

Під викрики побратимів Сергія зі «Свободи», яких під вікнами Шевченківського суду зібралось зо два десятки: «Суддя, пам’ятай – Янукович не вічний», суддя Ястребов виголошує вирок:

Відпустити під заставу. Ціна питання 17 з половиною тисяч гривень. Сергій обіцяє – подасть апеляцію: «Це політичне переслідування!».

Теги: Київ , суд