Лациба: міліція плутає не лише машини, а й кольори

Галина Танай
24 липня 2013р. 12:10

Лациба: міліція плутає не лише машини, а й кольори

Напередодні, 23 липня, активісти виступили з повідомленням про те, що демАльянсівцю Костянтину Лацибі та його брату Максиму шиють справу про пограбування - нібито активісти били вікна і викрадали сумочки з автівок у Броварах. Лациби впевнені: це помста влади за участь у протесті під Межигір'ям, коли Костянтин привіз туди на своєму авто депутатку Лесю Оробець. Вчора активісти змусили міліцію нарешті показати легендарне відео "злочину", в якому тут же знайшлось кілька "проколів" . Як це було і що робитимуть брати далі, "Свідомо" розповів Максим Лациба.

- Максиме, як вам вдалося нарешті побачити відео вашої "крадіжки"?

- Відео ми  просили показати весь час, що тягнулась справа - слідчий відмовлявся. Думаю, він усвідомлював, що ми впізнаємо обман. Головне завдання було - постійно тиснути і шукати нові зачіпки. Вчора ДемАльянс провів акцію під Броварським РОВС - вимагали зустрічі з начальником. Я в цей час якраз був на допиті. Василь Гацько таки зустрівся з начальником. Пояснив, що громадськість так просто цю справу не залишить, і вимагав показати відео. Його таки показали - слідчий дуже не хотів, але мусив.

- Що ж було у цьому відео?

-  На відео очевидно, що не те що моделі машин відрізняються - там Skoda Octavia A5, а в насSkoda Octavia А5 facelift - так навіть колір різний: у нас сірий, а там чорний. Номери прикрутили такі, як у нас.  Чесно кажучи, на відео навіть  вікна ніхто не розбиває. Людина в капюшоні, обличчя не видно, колупається біля машини. А начальник РОВС дуже "дивувався", як так вийшло з цим відео.

 - Дурне питання, але чи принесли вам якісь вибачення?

- Звісно, ніхто не вибачився. Ухвала суду про вилучення автівки нікуди не ділася. У слідчого є рішення про вилучення, ще й з формулюванням "оскарженню не підлягає", яке взагалі протирічить Кримінально-процесуальному кодексу.  Ми його будемо оскаржувати. 

 - Чи пробували ви якимось чином зв'язатися з "постраждалим", чиї контакти вам так наполегливо давав слідчий?

- З "потерпілим" ми не контактували, адвокат заборонив. Це ж протизаконно, і це обов'язково використають проти нас. Тим більше, потерпілий - не просто людина, а, як нам сказали, колишній співробітник СБУ. "Чиновник-авторитет", як назвав його слідчий. Коротше, справа триває. Тим більше, мені почав дзвонити такий собі Хом'як Руслан Миколайович, уже з Борисполя - з аналогічними розповідями про відео. По-моєму, це відео просто розтиражували і "Новою поштою" розвезли по всіх райвідділках. 


 

Теги: Київ , Лациба , відео , злочин , Демальянс , Оробець