"МАМА" заступилася за "ворогів СБУ"

Максим Опанасенко
24 липня 2013р. 12:22

Організації-учасниці системи колективної безпеки молоді "МАМА" написали листа Службі безпеки України щодо тиску на активістку цієї ж організації Ганну Рожкову, російського фотографа Юрія Барабаша і активіста із Запоріжжя Ігоря Зубка.

"Просимо повідомити, чи не переживає часом очолюваний Вами орган глибоких фінансових, кадрових чи то есхатологічних проблем?" - питає "МАМА" в СБУ. І описує історію активістських переслідувань. Ганні Рожковій, що вчиться в університеті Шевченка, є активісткою "МАМИ". "На щастя, наша колега знайома із законодавством та правилами спілкування зі Службою безпеки України достатньо для того, аби відповісти співробітнику СБУ, що прийде «на бесіду» вона тільки після отримання відповідної повістки. Нам дуже не хотілося б пов’язувати такий інтерес із активною громадянською позицією Ганни" - йдеться в листі. Ігоря Зубка із Запоріжжя, за словами "МАМИ", "беруть" через дружину: "Днями повістку отримала дружина запорізького громадського активіста Ігоря Зубка, яку їй вручили прямо під час прогулянки із новонародженою дитиною". Фотографа з російським громадянством Юрія Барабаша зняли з потяга і депортували в Росію.

"Така невиправдана увага СБУ до юної студентки-юристки, молодої матері, дизайнера видавництва, активних студентів, в той час як російський неонацист Тесак, у послужному списку якого – інсценування розчленування таджика, вільно розгулює Києвом та проводить відкриті лекції для неповнолітніх, привела нас до невтішних висновників. Ідеться не просто про тиск на громадянське суспільство. А про ознаки глибоких кризових явищ у службі безпеки, що справді змушує нас хвилюватися за державну безпеку України" - резюмує "МАМА". І просить СБУ провести внутрішнє розслідування по цих справах.

 

Теги: Київ