Мінкульт: Ми не дозволяли руйнувати Десятинку

Максим Опанасенко
25 липня 2013р. 7:46

Міністерство культури ніколи не давало своєї згоди і дозволів на будівництво у Десятинному провулку. Про це заявив міністр культури Леонід Новохатько в коментарі http://podrobnosti.ua.

"Дозволів на будівельні роботи за цією адресою Міністерство культури не давало ніколи. На земельні роботи - давало" - заявив міністр. І додав - виявляється, на території Десятинної церкви зараз ведуться археологічні дослідження, без котрих там точно ніколи нічого не буде будуватися. В той же час міністр каже - мав телефонну розмову із забудовником, котрий все ж веде роботи у Десятинному провулку. "Ще раз хочу сказати - домовились. Я попросив і заявив - ніяких робіт, людей, екскаваторів, бульдозерів у зв'язку з прийнятими судовими рішеннями, там буде не може. І мені виконавець робіт це підтвердив - що ніяких робіт там не буде" - заявив Новохатько.

Будівельна техніка повернулась на Десітинний 5 липня, незважаючи на заборону суду. Будівельні роботи в Десятинному заборонені з 11 червня. Попри це, 25 червня тут рив екскаватор. Досі Київський патріархат програв уже два суди щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5. Патріархатом було зруйнувано два історичні будинки на провулку Десятинному і розпочато будівництво, хоча жодних дозволів та рішень Київради на це не було. Зусиллями правозахисників будівництво було зупинене. На цьому місці також знесли два будинки 19-го століття. У 2009-ому році столичні археологи знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого. А в суботу, 20 липня, кияни прийшли на Десятинку, щоб реалізувати рішення суду про заборону будівництва на історичній землі. Натомість отримали заборону прибирати сміття від міліції, яка приїхала за викликом невідомих. Деяким людям, що прийшли на акцію особливо не пощастило - одного затримано, одну дівчину "поштовхано" правоохоронцями.

Теги: Київ