Прокуратура: Міліція не вміє швидко діяти

Максим Опанасенко
25 липня 2013р. 8:33

Київська прокуратура закрила справу по бездіяльності міліціонерів під час побиття журналістів Ольги Сніцарчук і Влада Соделя на мітингу 18 травня в Києві. Про це повідомляє "Українська правда".

У постанові слідчого про закриття справи йдеться - сутичку було припинено саме завдяки міліції. Але попри це, слідчий пише: "А поодинокі факти нерішучих дій деяких із них у час вчинення стосовно зазначених журналістів хуліганських дій, з урахуванням чисельності осіб, які брали участь у сутичках та які знаходились поруч із місцем вчинення стосовно журналістів хуліганських дій, можуть пояснюватися невмінням такими працівниками міліції швидко оцінити обставини та обстановку події, у зв'язку з чим такі факти можуть свідчити про вчинення дисциплінарного проступку".

Остання сторінка постанови прокуратури

Під час мітингів 18 травня журналістку 5-го каналу Ольгу Сніцарчук та фоторепортера Влада Соделя побили біля Софійської площі.Міліція почала розслідування справи тільки після акції, проведенної журналістами під будівлею МВС. В інтернеті також з'явилося відеозвернення Вадима Тітушка, у якому він стверджує, що його найняла опозиція і він журналістів не бив. Журналісти створили відеоролик, у якому поєднали всі наявні докази, які дозволяють стверджувати, що нападники на журналістів 18 травня, були причетні до Партії регіонів. Колеги Сніцарчук і Соделя з різних видань і телеканалів провели вже декілька акцій на підтримку журналістів, в тому числі - і кількаденне ночування під будівлею Міністерсва внутрішніх справ. Проте депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко заявила, що документальних доказів того, що Вадим Тітушко побив двох журналістів у Києві на мітингу "Вставай, Україно!" немає. Попри це, у Раді було створено Тимчасову слідчу комісію, котра мала розслідувати цю справу. Проте офіційних результатів її роботи не було висвітлено в парламенті. Окрім цього, правоохоронці передали справу до Шевченківського райсуду, котрий продовжує розгляд справи.

Теги: Київ