Суд оштрафував ще одного "врадіївського ходака"

Максим Опанасенко
25 липня 2013р. 13:02

Шевченківський райсуд Києва зобов’язав сплатити 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ще одного учасника так званої "врадіївської ходи" - Володимира Іванова. Про це повідомляє журналіст "Радіо Свобода", котрий був присутнім на засіданні.

"Приводом для цього рішення став протокол про порушення правил проведення мирних зборів" - йдеться в повідомленні. Іванов з Лубен (Полтавська область). До ходи приєднався, аби захистити право не бути підданим катуванню в міліції. "Міліціянти прийшли скласти протокол про те, що ми сьогодні знаходимося на Майдані з порушенням рішення суду, яке забороняє проводити будь-які мирні зібрання на майдані Незалежності з 21 до 31 липня" - заявив Іванов напередодні суду.

22 липня одна суддя Шевченківського райсуду Києва закрила провадження проти одного з учасників "врадіївської ходи" Василя Любарця, не встановивши складу адмінпорушення у його діях. Натомість прокурори ініціювали другий судовий розгляд проти ініціатора «ходи». І вже друга суддя цього ж суду вирішила - Любарець повинен отримати 10 діб адміністративного арешту.

Мітинг врадіївців на Майдані Незалежності розпочався в четвер, 18 липня.  Це мала бути завершальна акція Врадіївської ходи, що почалась як протест проти свавілля міліції та вимога відставки міністра МВС Віталія Захарченка. Вже близько 23:00 міліція почала зносити намети протестувальників, хоча раніше заявляла, що робити цього не буде. Частину активістів заарештували. За різними даними, до Шевченківського райвідділу міліції забрали від 8 до 15 осіб.  Під час знесення врадіївських наметів працівники "Беркуту" побили журналіста 5 каналу Андрія Ковальова. Починаючи з наступного дня врадіївці оголосили безстрокову акцію протесту проти свавілля міліції на Майдані Незалежності.

Теги: Київ