Суд заборонив мітинг проти Кирила та Путіна

Маша Землянська
25 липня 2013р. 20:07

Київський окружний адміністративний суд заборонив «Свободі» проводити акції протягом 27-28 липня на центральних вулицях Києва, якими пролягає та які дотичні до маршруту кремлівських гостей – московського патріярха Владіміра Гундяєва та президента Росії Володимира Путіна.

Суддя К.Ю. Гарник мотивував своє рішення тим, що заплановані «Свободою» акції протесту проти приїзду на 1025-річчя хрещення Руси в Україну московського патріярха Владіміра Гундяєва (Кирила) та Путіна мають ознаки порушення прав громадян та можуть призвести до порушення громадського порядку.

«Рішення суду є відверто упередженим та таким, що порушує 11-у статтю Європейської конвенції з прав людини та 39-у статтю Конституції України, які регламентують права громадян на мирні зібрання.

Прикметно, що суддя також мотивував заборону на мирні зібрання тим, що заявку на проведення акції було подано менше ніж за 10 днів, як цього вимагає рішення Київради. Однак це рішення є таким, що порушує права громадян на мирні зібрання, тому не може бути застосованим у суді. Адже у тлумаченні Конституційного Суду до першої частини статті 39 Конституції України йдеться про те, що повідомлення про проведення акції має бути завчасним, однак жодних строків для цього не визначено.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» подаватиме апеляцію на це рішення суду», – наголосив представник «Свободи» Степан Кударенко в суді.

Цього дня президент України Віктор Янукович прийматиме низку високопосадовців, в тому числі - президента Росії Володимира Путіна і патріарха Кирила, котрі завітають на святкування 1025-річчя Київської Русі.

 

 

Теги: Київ , мітинг , Свобода