Вода, яку ми п'ємо.

Николай Савенко
25 липня 2013р. 22:15

Я мешкаю у великому індустріальному місті, де екологічна обстановка звичайно ж перебуває в страхітливому стані. Наведу лише деякі факти того, як людина забруднює річку Дніпро.

Ще в 80-х роках 20-го століття, компетентними людьми, які були безпосередніми свідками, аварійних ситуацій на насосних станціях, були вказані випадки, при яких проводилися скиди стічних вод у річку Дніпро.

Скиди неочищені каналізаційних стоків вироблялися в аварійному режимі, припустимо, вийшов з ладу насос, згорів електродвигун, засмітилася труба, через яку йшла вся міська каналізація.

Аварійні ситуації траплялися приблизно від 3 до 6 разів на місяць. Десятки кубометрів брудної води, в якій кишіли мільярди бактерій, просто виливалися через систему аварійного скидання в річку.Населенню про це, звичайно ж, нічого не повідомлялося.

Приблизно така ж ситуація складалася і на центральній очисній споруді нашого міста, де працювали знайомі моїх батьків.Вони говорили у приватній бесіді про численні аварії за роки робіт на підприємстві міського водоканалу.

Пам'ятаю виразно, коли мені було 7-10 років, ми з батьками і моєї сестричкою, часто бували  на березі Дніпра. Купалися і відпочивали влітку, вода була тоді відносно чистою. Всі ці події відбувалися наприкінці 80-х - початку 90-х років минулого століття.

Минуло 12-15 років. Я знову поїхав до тих місць, де колись відпочивав.

 Скажу відверто, я був шокований теми змінами, що сталися в природі, яка запам'яталася мені з дитинства і юності. Берегова лінія річки стала сильно заростати очеретом, водна поверхня, в частих місцях покрилася водоростями, які випромінювали неприємний запах. 

Колись піщане дно, де був відносно чистий пісок. По ньому можна було ходити босоніж, не боячись при цьому порізати ногу об осколок скляної пляшки або банки з-під консервів. Тепер перетворилося на мулисте дно. Таке відчуття, ніби ти потрапив у болото, в якому є все те, що можна знайти на звалищі побутових і промислових відходів. Пластикові пляшки, які плавають по воді, все це справило на мене тяжке і гнітюче враження.

5-6 років тому, я дивувався з приводу того, як люди купували очищену воду в п’ятилітрових пляшках. Думаю про себе, навіщо платити за те, що можна взяти з крана безкоштовно. Тепер я так не вважаю.

Торік почав помічати неприємний смак води з крана, особливо, після кип'ятіння, коли вода, охолонувши, видає різкий запах і смак Хлора. Цього року, запах став ще сильніше. З чим це пов'язано не знаю, але, у всякому разі, думаю, що не з поліпшенням якості питної води.