Директорка Арсеналу знищила антивладну картину

Галина Танай
26 липня 2013р. 8:59

Директорка Арсеналу знищила антивладну картину

Скандал спалахнув у Мистецькому Арсеналі: напередодні відкриття виставки "Велике і величне" директорка Наталя Заболотна зняла з експозиції, а потім замалювала чорною фарбою полотно художника Володимира Кузнецова "Коліївщина: Страшний суд". На картині були зображені чиновники й церковники, що провалюються в пекельний казан. Заболотна вважає, що картина не вписується у концепцію виставки, присвячену 1025-й річниці Хрещення Русі. Про це пише "Лівий берег".

Скандальне знищення картини відбулося ввечері 25 липня. Автор впевнений: це пряма цензура.  "Оказывается, адские муки ослепленных провластных элементов, пьяных чудовищ, позорных ментов, лживых судей изображать запрещено", – написав Кузнецов у своєму фейсбуці. Заболотна зцим не погоджується. Каже, що від початку картина мала відобразити події у Врадіївці, але художник передумав - і зобразив "чорнуху", яка є "викликом" самій Заболотній і глядачам, і пропускати таке на виставку до річниці Хрещення не можна. "Можно считать, что это мой собственный перформанс. Я не жалею о том, что сделала. Я высказываюсь против дерзости некоторых художников", - заявила директорка "Мистецького Арсеналу". Гонорар за картину Кузнецову при цьому обіцяє виплатити. 

Інцидент із знищеною картиною може викликати кадрові зміни в "Мистецькому Арсеналі". Куратор Олександр Соловйов нібито вже залишив свою посаду. Невдоволення почались і в редакційній команіді журналу Art Ukraine.

 

Фото: http://loooch.com/blog/arsenal-censorship

Теги: Велике і величне , цензура , Заболотна , Арсенал , Київ