Рахункова: Університет Шевченка тринькає гроші

Максим Опанасенко
26 липня 2013р. 13:25

Рахункова: Університет Шевченка тринькає гроші

Університет Шевченка неефективно використовує гроші, виділені на проведення наукових досліджень. Такі результати аудиту Рахункової палати за 2011-2013 роки.

"На наукову діяльність замість 25 відс. виділяється менше 13 відс. бюджетних коштів від загальної суми на утримання університету. Стажування за кордоном забезпечується на рівні 12-33 відс. від визначених нормативів, при цьому обсяги фінансування відряджень зростають в основному за рахунок міжнародних грантів. Для досліджень використовується фізично і морально застаріле обладнання (54 од.), придбане у 1954-1988 роках і зношене на 100 відсотків. За три роки заклад спромігся виділити з власних коштів суму, яка становить лише 10 відс. від фінансової потреби на купівлю обладнання для виконання досліджень світового рівня" - йдеться в повідомленні. У Рахунковій кажуть - за два роки в наукових лабораторіях університету було виконано шість досліджень. Але вони, за висновками Національної академії наук, не відкрили нічого нового. "Отже, 11 млн. грн. бюджетних коштів на ці дослідження використано неефективно" - констатують аудитори.

У 2011-му було створено корпорацію "Науковий парк Київський національний університет імені Тараса Шевченка" - аби об'єднати науковців і бізнес у взаємовигідний тандем. На наукові розробки з того часу було витрачено 139,8 мільйонів бюджетних гривень. "Вони можуть втратити актуальність і новизну в умовах відсутності інтересу вітчизняних виробників, партнерського фінансування, реальних інвестиційних механізмів у державі" - підсумовують у Рахунковій.

 

Теги: Київ