Аудитори "наїхали" на МОЗ за дітей-інвалідів

Максим Опанасенко
26 липня 2013р. 14:04

Аудитори "наїхали" на МОЗ за дітей-інвалідів

Аудитори з Рахункової палати не задоволені тим, як Міністерство охорони здоров'я лікує та оздоровлює дітей-інвалідів. Про це йдеться в звіті Рахункової палати.

"Рівень забезпечення дітей-інвалідів санаторно-курортним лікуванням та оздоровленням за рахунок коштів державного бюджету залишається вкрай низьким: у 2012 році путівки до санаторіїв соматичного профілю системи Міністерства охорони здоров'я отримали лише 2,7 відс. загальної чисельності дітей-інвалідів, які перебували на диспансерному обліку. Це майже в 1,5 раза менше, ніж у 2011 році. При цьому влітку лише 14,5 відс. дітей зазначеної категорії скористалися послугами закладів оздоровлення та відпочинку різного підпорядкування" - йдеться в повідомленні.

У Рахунковій кажуть - під час розподілу ліжко-місць МОЗ не відносив потребу дітей-пільговиків до першочергової, тому вони і не змогли безкоштовно оздоровитися. Більше того, санаторії і курорти МОЗ, котрі фінансує бюджет, на свій розсуд розпоряджалися путівками. Причина - неналежний контроль міністерства. "Як наслідок, незважаючи на задоволений лише наполовину попит на путівки для дітей-інвалідів, 1181 путівка, направлена в регіони, на кінець 2012 року не була використана" - йдеться в звіті.

Цьогоріч, за даними Всеукраїнського штабу з оздоровлення дітей Мінсоцполітики, вже оздоовили 2 173 265 дітей - 71% від запланованої кількості.

Фото - www.edu-mns.org.ua

Теги: Київ