"Врадіївцям" на Майдані шиють адмінпорушення

Маша Землянська
26 липня 2013р. 16:58

Учасникам акції проти міліцейського свавілля, яких наразі на Майдані Незалежності блиизько півсотні, виписують протоколи про алміністративне порушення. Мітингувальників звинувачують у порушенні порядку проведення мирних зборів.

"В ці хвилини відбувається протистояння між учасниками врадіївського Майдану і працівниками міліції, які прийшли і, поводячись агресивно, фальсифікують протоколи про адміністративні порушення за статтею 185 прим 1 ч.2 "Порушення порядку проведення мирних заходів". Протоколи складають на всіх учасників акції (їх зараз на Майдані перебуває близько 50 осіб), у присутності свідків, яких невідомо де взяли і які з вигляду схожі на наркоманів. Це робиться, каже В.Лесик, з метою залякати учасників акції та у випадку їхньої відмови залишити Майдан притягнути їх до адміністративної відповідальності і закрити на 15 діб - для того, щоб зірвати завтрашній мітинг на Майдані, призначений на 12 годину", - пише громадська активістка Олена Білозерська на своїй сторінці в Facebook.

Мітинг врадіївців на Майдані розпочався 18-го липня, близько 18:00. Це мала бути завершальна акція Врадіївської ходи, що почалась як протест проти свавілля міліції та вимога відставки міністра МВС Віталія Захарченка. Вже близько 23:00 міліція почала зносити намети протестувальників, хоча раніше заявляла, що робити цього не буде. Частину активістів заарештували. За різними даними, до Шевченківськогорайвідділу міліціїзабрали від 8 до 15 осіб.  Під час знесення врадіївських наметів працівники "Беркуту" побили журналіста 5 каналу Андрія Ковальова. У розгоні близько 2-200 протестувальників брали участь приблизно 1000 силовиків. Починаючи з наступного дня врадіївці оголосили безстрокову акцію протесту проти свавілля міліції на Майдані Незалежності.Теги: Київ , мітинг , міліція