КОМПЕТЕНТНІСТЬ ЛІКАРЯ АБО КОМУ МОЖНА ВІРИТИ.

Николай Савенко
27 липня 2013р. 11:47

Будучи інвалідом з дитинства першої групи, я отримував від держави путівки на санаторно-курортне лікування з 2003 по 2010 рік чотири рази. 

Медико-соціальна експертна комісія, при встановленні мені групи інвалідності, поставила мені діагноз: дитячий церебральний параліч.

Перед тим, як отримати путівку в центрі соціального обслуговування населення, за місцем проживання в поліклініці, я повинен був здати аналізи, пройти флюорографію, від свого лікаря (у якого перебуваю на обліку, а це невропатолог) отримати дозвіл на оздоровлення в санаторії спинального профілю.

В автономній республіці Крим, є маленьке містечко Саки. У ньому знаходиться санаторій спинального профілю імені академіка М.Н.Бурденко. Цей санаторій призначений для лікування пацієнтів, які отримали травми спини, поперекових і шийних відділів хребта, дитячого церебрального паралічу і багатьох інших захворювань.

Чим примітний цей санаторій? М'який і теплий клімат, навіть пізньої осені та взимку, цілющі грязі і Рапа з довколишнього озера, доступність до об'єктів інфраструктури для людей на візках. Крім цього слід відзначити хороше триразове харчування в санаторії, перебування в ньому 45 діб, нові знайомства серед людей з інвалідністю та їх спілкування, а це не маловажно обставина, якщо врахувати, що багато з них більшу частину свого часу проводять у чотирьох стінах у себе вдома .

Перший раз, коли я поїхав у санаторій імені Бурденка, залишив у моїй пам'яті багато приємних вражень. Нові знайомі, приємне спілкування, чисте морське повітря, оздоровчі процедури, гарне харчування, ввічливе ставлення медичних працівників обслуговуючого персоналу працівників санаторію (ліфтерів, нянечок, офіціантів), назавжди запам'яталося мені.

Всі чотири рази, що мені держава видавала путівки для оздоровлення, всі необхідні довідки та підпис лікарів я надавав. Ніяких проблем у вирішенні таких питань не виникало. Ніхто не говорив мені про те, що тобі показаний інший профіль санаторію для оздоровлення. Крім цього, в санаторно-курортній книжці, (там відзначають призначені і пройдені процедури, яке харчування рекомендовано пацієнту, рекомендації фахівців і так далі), лікарем, у якого я був на спостереженні, була поставлена одна запис. Запис свідчила наступне: показано проходження курсу оздоровлення в санаторії спинального профілю імені М.Н.Бурденко.

Приїхавши додому після чергового оздоровлення, я пішов у поліклініку за місцем свого проживання, для того, щоб взяти довідку висновок про те, що я потребую санаторно-курортне оздоровлення.Довідку я повинен був віднести в центр соціального обслуговування населення, для того, щоб встати на чергу, адже в своєму районі не тільки я потребую оздоровленні, але й інші люди з інвалідністю, а путівок держава видає дуже мало.

У поліклініці свого лікуючого лікаря не виявилося, він був у відпустці. Тому я звернувся до іншого невропатолога, пояснивши детально ситуацію. Лікар виписав мені довідку, але при цьому в ній зробив дописки такого змісту: потребує у санаторно-курортному оздоровленні в санаторії неврологічного профілю. На моє здивоване запитання, чому він так написав, він мені відповів так, - за вашим захворюванням вам показані тільки санаторії неврологічного профілю.

Через час, коли мій лікуючий лікар вийшов з відпустки, я прийшов до нього на прийом, розповів ситуацію, яка склалася між мною і його колегою, попросив при цьому розібратися в цьому, як мені здавалося непорозумінні. Лікар, вислухавши мене, пішов до завідуючої відділенням, потім повернувшись до свого кабінету, авторитетно заявив, - вам дійсно по вашого діагнозу, показані оздоровлення в санаторіях неврологічного профілю.

Я запитав, - скажіть, будь ласка, а як же тоді розуміти ті обставини, що я чотири рази до цього вставав на чергу і їздив в санаторій спинального профілю, а тепер профіль змінився? 

Лікар мені відповів так, - нам телефонували з центру соціального захисту населення і просили про те, щоб ми більш уважно поставилися до заповнення довідок на оздоровлення в санаторіях, при вказівках окремим категоріям інвалідів, відповідного профілю. У вас не спінальний профіль має бути показанням на оздоровлення, а неврологічний.  

Мотивувалося все це тим, що нібито з санаторіїв надходили скарги на те, що багато людей з інвалідністю приїжджають на оздоровлення не за своїм профілем.

Після цього випадку, я розпитував своїх знайомих по Україні, у яких такий же діагноз, як і у мене, стикалися вони з такою ситуацією чи ні, але ніхто з них не спостерігав нічого подібного.

Я не дорікаю працівників медицини в їх упередженості до мене особисто, або недостатньої компетенції, але звичайно не можу зрозуміти, чому одним говорять одне, іншим кажуть зовсім інше.