ВООЗ: В Україні 1,2 мільйони хворих на гепатит

Маша Землянська
27 липня 2013р. 12:44

Всесвітня організація охорони здоров'я оцінює Україну як країну з середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С. За їхніми підрахунками, у нас інфіковано близько 3% громадян, що становить приблизно 1,2 мільйони людей. Таку заяву ВООЗ передає Міністерство охорони здоров'я.

"За оцінкою експертів ВООЗ на хронічну форму вірусного гепатиту В страждає близько 240 мільйонів людей. Близько 600 тисяч осіб щорічно помирає від гострих або хронічних наслідків хвороби. У світі вірусним гепатитом С щорічно інфікуються 3-4 мільйони осіб, 150 мільйонів страждають на хронічну форму цього захворювання, 350 тисяч щороку помирають", - передають підрахунки хворих.

З 2011-го року Україна офіційно визнала гепатит епідемією, проте жодного державного фінансування на цю хворобу не виділялося. Дорослих хворих і цього року залишили без копійки. Ця хвороба має спільні шляхи зараження з ВІЛ-інфекцією. Але в силу своїх біологічних особливостей (вірус гепатиту в навколишньому середовищі живе від семи днів до двох тижнів), інфікуватися гепатитом можна в 10 разів частіше. Ви можете кілька років хворіти і не здогадуватись про це. Печінка вражена гепатитом не болить. А от коли почнуться перші симптоми, лікуватися може бути запізно. Але навіть якщо не запізно - то за дорого. Стандартний 48-тижневий курс лікування коштує від 15-ти тисяч доларів.

 

Теги: Київ , гепатит