Помер артист Шитовалов, що зіграв в Хайтарма

Маша Землянська
27 липня 2013р. 13:46

У Криму на 74-м році життя помер народний артист України, заслужений артист Росії Валерій Шитовалов. Про це повідомляє Міністерство культури Автономної Республіки Крим.

"Після важкої, тривалої хвороби на 74-му році пішов з життя народний артист України Валерій Вікторович Шитовалов. Це тяжка і непоправна втрата для Автономної Республіки Крим", - зазначили у відомстві.

Валерій Шитовалов грав у театрах Магнітогорська, Оренбурга, Володимира, Курська, Краснодара, закінчив Школу-студію Немировича-Данченка при МХАТ СРСР Горького. З 1988 року працював у Кримському академічному російському драматичному театрі Горького. Його називали актором надзвичайно широкого діапазону і дивної виконавської техніки, з унікальним почуттям стилю і умінням миттєвого перевтілення. У 1978 році Шитовалову було присвоєно звання "Заслужений артист РСФСР", в 1992 році - "Народний артист України". Останнім часом він викладав на кафедрі режисури і майстерності актора в Кримській філії Київського Національного університету культури та мистецтв, був деканом і професором Кримського університету культури, мистецтв і туризму. Серед кіноробіт Шитовалова були в основному епізодичні, але характерні ролі в бойовиках: "Кільце з Амстердама", "Дурні вмирають по п'ятницях", "Шлюб за розрахунком", в серіалі "Скарби на кримському березі". Останньою його роллю стала роль батька героя Радянського союзу Амет-Хана Султана в історичній драмі "Хайтарма".

 

Теги: Київ , смерть