Femen'ок і фотографа всю ніч тримали у відділку

Максим Опанасенко
28 липня 2013р. 11:17

Трьох затриманих у суботу ввечері активісток жіночого руху Femen Олександру Шевченко, Яну Жданову і Оксану Шачко, а також фотографа Дмитра Костюкова (котрий є громадянином Росії) всю ніч протримали у міліцейському відділку на Оболоні. Про це повідомляє адвокат Ярослав Яценко.

"По официальной версии милиции,активистки проводили акцию неподалеку от Дрим Тауна по пр. Оболонскому, 39-А. Мимо якобы проезжал патруль милици, активисток задержали за мелкое хулиганство (ст. 173 КоАП), а Дмитрия Костюкова за сопротивление сотрудникам милиции (ст. 185 КоАП) - якобы Дмитрий вступил в драку с милицией, чтобы отбить активисток. При задержании Дитрий стукнулся головой о машину и разбил лоб" - каже Ярослав. І додає - "швидку" для Дмитра викликали лише через кілька годин. Медики зашили йому розсічення. Також за словами Яценка, міліціонери не мають права тримати затриманих за "адміністративку" більше трьох годин - це порушення закону.

О 10:00 в Оболонському райсуді почалося засідання у справі затриманих. Там вже зібралися фотографи і активісти - на підтримку своїх колег. Про результати ми повідомимо згодом.

Також у суботу ввечері невідомі жорстоко побили лідера Femen Ганну Гуцол в київському кафе "Бліндаж" на Малій Житомирській. 24 липня невідомі дуже жорстоко побили в Києві політолога Femen Віктора Святського.

Напади у організації пов'язують з приїздом до Києва президента Росії Володимира Путіна і патріарха Кирила - на святування 1025-річчя хрещення Русі. І одному, і іншому Femen'ки вже відомі - дівчата раніше влаштовували оголені акції протесту перед обома.

 

 

Теги: Київ