ВООЗ: перед Ізраїлем щепіться від поліомієліту

Маша Землянська
29 липня 2013р. 16:42

Всесвітня організація охорони здоров`я рекомендує людям, котрі збираються в Ізраїль перед поїздкою провести щепитися від поліомієліту.

За даними ВООЗ, в Ізраїлі в 30 зразках стічних вод, зібраних в рамках планового епідеміологічного нагляду з 3-го лютого по 30-е червня 2013 року, був виділений дикий вірус поліомієліту 1-го типу (WPV1). Більшість позитивних зразків поліовірусу виявлено у пробах, відібраних в південній частині Ізраїлю. За попередніми результатами, виділений поліовірус генетично не пов`язаний з вірусом, що викликав спалах поліомієліту в Африканському Розі, де на поточний момент зареєстровано 73 підтверджених випадки поліомієліту: 65 випадків в Сомалі і вісім - у Кенії. Місцева передача дикого поліовірусу зберігається також в Нігерії, Пакистані та Афганістані. Виявлення дикого вірусу поліомієліту в Ізраїлі свідчить про його широку циркуляцію протягом тривалого періоду часу, відзначають медики. ВООЗ оцінює дану ситуацію як несподіваний і незвичний вплив на здоров`я, що має ризик міжнародного розповсюдження вірусу. 

Минулого місяця вийшла стаття в провідному в медичному колі журналі The Lancet про те, що Україні загрожує спалах поліомієліту, який вражає нервову систему та загрожує паралічем, та інших смертельно небезпечних захворювань. Автори статті відзначають, що українці почали масово відмовлятися від вакцинації в 2008 році, коли в Краматорську підліток помер незабаром після щеплення від кору і краснухи, хоч його смерть і не була пов'язана з вакцинацією. До речі, з 1998-го року Україна вважається вільною від поліомієліту. адже саме з того ч

 

Теги: Київ , ліки