Десятинку огороджують міцним парканом

Маша Землянська
30 липня 2013р. 10:35

Десятинку огороджують міцним парканом

На Десятинці монтують новий паркан - на відміну від попереднього, тепер височенний та міцний. Зо три десятки хлопців в помаранчевих жилетках охороняють скандальне будівництво.

"Прийшов один міліціонер. Два дядьки йому тикнули якісь папірці і він втік", - передає журналіст "Свідомо" з місця події.

Будівельна техніка повернулась на Десятинний 5-го липня, незважаючи на заборону суду. Будівельні роботи в Десятинному заборонені з 11-го червня. Попри це, 25-го червня тут рив екскаватор. Досі Київський патріархат програв уже два суди щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5. Патріархатом було зруйновано два історичні будинки на провулку Десятинному і розпочато будівництво, хоча жодних дозволів та рішень Київради на це не було. Зусиллями правозахисників будівництво було зупинене. На цьому місці також знесли два будинки 19-го століття. У 2009-ому році столичні археологи знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого. А в суботу, 20 липня, кияни прийшли на Десятинку, щоб реалізувати рішення суду про заборону будівництва на історичній землі. Натомість отримали заборону прибирати сміття від міліції, яка приїхала за викликом невідомих. Деяким людям, що прийшли на акцію особливо не пощастило - одного затримано, одну дівчину "поштовхано" правоохоронцями.

Теги: Київ , забудова , Десятинка