Велосипедисти бояться Поштової через ДТП

Маша Землянська
30 липня 2013р. 12:24

При реконструкції Поштової площі не враховували рух велосипедистів та нормальний прохід пішоходів та людей з обмеженими фізичними можливостями, тож існує доволі висока ймовірність, що ці категорії учасників дорожнього руху будуть порушувати організований режим проїзду площі, і варто очікувати збільшення кількості ДТП за участі велосипедистів та пішоходів на Поштовій. Таку заяву зробила Асоціація велосипедівстів Києва.

"Так, для велосипедистів пропонується небезпечно проїжджати тунель, перелаштовуючись у третю-четверту смугу, та виїжджати з нього, несподівано опиняючись у третій смузі - зліва від швидкісного потоку автомобілів - без жодної додаткової організації їхнього руху. Це означає, що у місцях в'їзду-виїзду з тунелю слід очікувати ДТП за участі велосипедистів. А от пішоходам пропонується спускатися у єдиний вузький перехід зі сходами або ескалаторами, який буде торговельним центром. Зважаючи на те, що одну велику пішохідну зону (вулицю Сагайдачного) від іншої (Поштової площі) будуть відділяти чотири швидкісні смуги руху, слід очікувати, що пішоходи будуть перебігати ці смуги і спричиняти ДТП - так само, як це стається на Поштовій зараз", - пишесть в Асоціації.

Три місяці тому, 26-го березня, Київська міська державна адміністрація віддала частину Поштової площі, яка, між іншим, входить в перелік пам'яток архітектури, під будівництво торгівельного центру. Формальне пояснення чиновників - брак грошей, тому щоб завершити ремонт дороги вирішили залучити інвестора. "Свідомо" провело розслідування і з'ясувало, що конкурс на "інвестиції в Поштову", виграла фірма на чолі з Мариною Ткаченко ТОВ «Хенсфорд-Україна». Вона, в свою чергу, заснована на початку 2013 року однойменною британською компанією – «Хенсфорд Імпекс ЛЛП». Коріння останньої привели нас до керівника Державного управління справами Андрія Кравця. Поштова площа - не перший подарунок Кравцю від Києва. За останній рік пов'язані з ним фірми "зайшли" в приміщення басейну «Водник» на Подолі, де вже будується Sport Life, у Будинку вчителя в центрі міста. Останнє надбання - історична будівля на КруглоуніверситетськійЩо цікаво, у вівторок, 10 липня, згідно з розпоряжденням Кабінету міністрів, на добудову транспортної розв'язки на Поштовій площі з бюджету мають виділити додаткові 50 мільйонів гривень. Це означає, що слова мерії про виділення землі невідомій фірмі під торговий центр через нібито відсутність державного фінансування, тепер не мають підгрунтя.

Теги: Київ , дорога , Поштова площа