У Табачника знову замовили книги майже по 300 грн.

Максим Опанасенко
30 липня 2013р. 14:14

У Табачника знову замовили книги майже по 300 грн.

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН підписав ряд угод на друк підручників для другокласників, що вчаться молдовською та кримськотатарською мовами. Про це повідомляє "Вісник державних закупівель".

Найдорожче обійшлися підручники "Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою. 2 клас" і "Літературне читання. Молдовська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням молдовською мовою. 2 клас". Обидва тиражі по 581 і 371 підручнику відповідно друкував приватний підприємець Сухачов В.О. За них підприємець отримав 138 330 і 101 193 гривень відповідно. Тобто, одна книжка з молдовської мови обійшлася у 238 гривень, а з літературного читання - у 272 гривні.

Решту 6 назв підручників Інститут замовив КРП "Видавництво "Кримнавчпеддержвидав". Цікаво, що аналогічні до попередніх підручники - "Кримськотатарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням кримськотатарською мовою. 2 клас" і "Літературне читання. Кримськотатарська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням кримськотатарською мовою. 2 клас" обійшлися ледь не вдвічі дешевше - 120 і 135 гривень відповідно.

Ось повна таблиця:

 

Високу ціну на окремі підручники у Міносвіти традиційно пояснюють тим, що маленькі тиражі - завжди дорогі. Ця теза лишається в силі попри те, що журналісти вже взялися колекціонувати випадки, коли різні державні установи друкують книжки і подарункові видання меншим тиражем і за меншу ціну, ніж МОН.

Бізнес на друці підручників - один з найвигідніших в освіті. Нині одним із його лідерів є ТОВ "Видавничий дім "Освіта". "Свідомо" неодноразово писало про нього. Належить воно Тамарі Ткаченко - колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. Так, у грудні 2011-го ВД "Освіта" разом з Українським центром оцінювання якості освіти, що відповідає за тестування в школах, взялися друкувати "Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО-2012". За 167 000, які підприємство заплатило державній структурі за роботу, "Освіта" отримало право друкувати і продавати по 58 гривень за одну книжечку інформацію, яка завжди була у вільному доступі на офіційних сайтах. А вже у лютому 2012-го видавництво випустило "Довідник абітурієнта" - підручник, що містить офіційну інформацію про університети і умови вступу до них у 2012 році, повністю написаний чиновниками Міністерства освіти. Продають його досі - по 38 гривень. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручникі для первачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. У 2013-му "Освіта" разом з видавництвом "Генеза" взагалі отримала половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів.

Фото - МОН 

Теги: Київ