Попов обіцяє попросити Раду про вибори в Києві

Максим Опанасенко
30 липня 2013р. 16:07

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов заявив, що депутати Київради напишуть звернення до Верховної Ради з проханням розібратися з виборами в Києві. Про це Попов розповів під час інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net.

"Я думаю, в ближайшее время возможна подготовка еще одного обращения от депутатов с просьбой определиться с перспективой выборов в Киеве. Этот вопрос еще не закрыт, он будет обсуждаться. Но еще раз хочу подчеркнуть, что это компетенция народных депутатов", - заявив Попов. Особисто вирішувати питання голова КМДА не збирається, наголошуючи на необхідності вирішити все законним шляхом.

Повноваження нинішньої Київради вичерпалися у травні. 11-го липня нардепи від "Батьківщини", УДАРу і "Свободи" заблокували трибуну Київради і не давали проводити засідання, наголошуючи на незаконності зібрання. Секретарю Київради Галині Герезі довелося закривати сесію. Це стало маленькою перемогою і активістів, котрі зібралися під будівлею мерії і заявили про закінчення повноважень київських депутатів і незаконність їхніх рішень. Відео депутатських розборок можна переглянути тут. 30-го травня Конституційний суд ухвалив рішення, за яким чергові вибори до Київради та мера Києва мають відбуватися одночасно по всій Україні. Повноваження ж нинішньої Київради вичерпуються у травні. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. За рішенням Конституційного суду ця Київрада зберігається до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів.

Теги: Київ