Захисники садиби Мурашка: в руйнуванні винен Попов

Маша Землянська
31 липня 2013р. 14:48

За руйнування садиби Мурашка має особисто відповісти Олександр Попов, впевнені захисники історичної будівлі. Адже саме він у лютому пообіцяв киянам вжити всіх заходів для консервації будівлі.

Садиба Мурашка перебуває у комунальній вже більше року – з 21-го травня 2012-го року. Але в будинку досі знаходяться охоронці приватної фірми – Пантеон Інвест. У лютому мешканець сусіднього будинку Олександ Глухов добився особистої зустрічі з очільником київ міськадміністрації. Глухов запевняє: Попов навіть не підозрював про таку пам’ятку і страшенно засмутився, що вона руйнується. Тому пообіцяв взяти її під контроль. Оскільки грошей на ремонт не було, Попов обіцяв вжити заходів для консервації, щоб вберегло від будинок руйнування. Проте справа з місця не зрушила. Розпорядження про виділення коштів може дати саме підпорядкована Попову КМДА. «Формально вже за це Попова можна притягнути до відповідальності за бездіяльність», - впевнені захисники.

Будинки №12-а, 12-б та 14-а,б по вулиці Малій Житомирській є пам’ятками культурної спадщини та знаходяться в охоронній зоні ансамблю споруд Софійського собору Києва. Починаючи з 1996-го року Головне управління житлового забезпечення київміськадміністрації намагається незаконно виселити родину Олександра Глухова з будинку і почати “реконструкцію”, що може призвести до повної руйнації пам’ятки. 28-го червня в історичному будинку сталася пожежа, за попередньою версією - через підпал.

 

Теги: Київ