Тимошенко подала до Верховного Суду

Максим Опанасенко
1 серпня 2013р. 13:09

Захисники ув'язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко зареєстрували у Вищому спеціалізованому суді заяву до Верховного Суду про перегляд і скасування вироку по "газовій справі". Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".

"Як ви знаєте, вчора набуло чинності і стало остаточним рішення Європейського суду з прав людини, яким були встановлені наступні обставини. По-перше, що справу слухав упереджений суддя; що Юлія Тимошенко була арештоване не внаслідок старого Кримінально-процесуального кодексу, а внаслідок суддівського і прокурорського політично вмотивованого свавілля" - заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко. Тепер Вищий спецсуд має 15 днів на рішення - чи передавати справу до Верховного Суду.

30 квітня Європейський суд із прав людини визнав необґрунтованим і незаконним досудове утримання Тимошенко під вартою. Юлію Тимошенко засудили на 7 років позбавлення волі за перевищення влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році. Зараз вона перебуває у харківській лікарні Укрзалізниці. Її звільнення стало ледь не основною умовою зближення України і Європейського союзу, адже своє занепокоєння справою проти Тимошенко вже висловив цілий ряд лідерів європейських країн і міжнародних організацій.

Теги: Київ