Як суддя відпустила Мельника додому (відео)

Маша Землянська
1 серпня 2013р. 16:24

Як суддя відпустила Мельника додому (відео)

- У мене тут сім'я, діти. Якщо я помру - то тут, в Україні! Не треба робити з мене монстра, - ледь шепоче Петро Мельник. Чи то від високого тиску, чи то від нервування, на розчервонілому обличчі виступає піт.

Четвертий день поспіль суддя Печерського райсуду Марія-Маргарита Пилаєва вирішує чи відправляти ректора Національного університету податкової справи і екс-регіонала Мельника, якого звинувачують у хабарництві, під арешт, чи відпустити аж поки не доведуть злочин. Четвертий день поспіль Мельнику погано - на засідання привозить швидка, після - відвозять до лікарні.

"Вони навмисно заслані були, - спростовує звинувачення прокурора у тому, що сам вимагав від абітурієнтів гроші Мельник. - Ви не знайдете ні однієї людини, викладача, у приймальній комісії - кому б я давав доручення... Я не хочу більше там працювати. Коли органи мають боротися з корупцією, а вони організовують цю провокацію". Адвокати передають на суддівський стіл заяву про звільнення.

"Він після операції", - додає адвокат Руслан Місюна, збираючи аргументи для захисту. - "Йому важко говорити".

Коли суддя відправляється в нарадчу кімнату, Мельник йде на рішучий крок - знімає штани. Запевняє - валик на нозі - наслідок операції на... серці.

"Пффф. Яка операція. То звичайне обстеження судин", - не стримується лікар. Разом з колегами вони увійшли у склад комісії, що мала справедливо визначити стан Мельника. Проте ректор медиків до себе не підпустив. Тому як і решта - дивляться на голі ноги вже в суді.

Суддя до уваги маніпуляції з операцією не бере. ЇЇ вердикт - домашній арешт  до 27-го вересня, а ще - конфіскація закордонного паспорту.

"Підсудний, Ви маєте право покидати дім тільки для відвідування лікувального закладу. В Києві чи Ірпені", - наголошує Пилаєва. І долає: "На першу вимогу слідчого чи прокурора з'являтися. І в будь-який час може прийти міліція".

За мить, візок Мельника вже запихають до швидкої. Так само утаємничено, як карета з'явилась - так само і зникла з дворику суду.

Теги: Київ , суд , Мельник , гроші