Активісти: Любарця переслідували 20 "спортсменів"

Галина Танай
2 серпня 2013р. 9:05

Активісти: Любарця переслідували 20 "спортсменів"

Координатора Врадіївської ходи Василя Любарця після виходу  з ізолятора для адмінзаарештованих переслідували два десятка молодиків спортивної зовнішності. Поки Любарця везли до офісу "Спільної справи", за автівкою висів "хвіст". Щонайменше один із переслідувачів був озброєний. Про це у своєму фейсбуці  повідомляє активіст Сергій Тищенко. 

Любарця зустрічали після виходу  з ізолятора для адмінзаарештованих  на Ремонтній. Одразу ж намалювалось "20 персонажів харакетрної спортивної/рейдерської зовнішності.  Далі "залікті_інтерв"ю" для ВТВ... Ледве відтерли Василя до салону машини", - пише Тищенко. Любарця вирішили відвезти до офісу "Спільної справи". Машину тут же почали переслідувати дві автівки сірого кольору: Тойота Авенсіс - АА 2630 ВА та Вольксваген Пасат. На Подолі, на Нижньому Валу, активісти почали відтискати Тойоту до запаркованого автомобіля ДАІ,зупинились і заявили  ДАІ-шникам про незаконне стеження. Ті  розпочали переслідування Тойоти. Невідомі не зупинялись, а вже на Межигірській з Тойоти вискочив чоловік з пістолетом системи "Макарова", ховаючи його на ходу в сумку, і зник у підворотні. На Ярославській,28 Тойоту вдалось затиснути та зупинити. Довгий час люди в автівці навіть не опускали вікна. Потім через шпарину почали спілкуватись з ДАІ-шниками, які їх незабаром відпустили. Василя Любарця відвезли до Міністерства внутрішніх справ.

Мітинг врадіївців на Майдані Незалежності розпочався в четвер, 18 липня.  Це мала бути завершальна акція Врадіївської ходи, що почалась як протест проти свавілля міліції та вимога відставки міністра МВС Віталія Захарченка. Вже близько 23:00 міліція почала зносити намети протестувальників, хоча раніше заявляла, що робити цього не буде. Частину активістів заарештували. За різними даними, до Шевченківського райвідділу міліції забрали від 8 до 15 осіб. Серед них був і Василь Любарець. 22 липня одна суддя Шевченківського райсуду Києва закрила провадження проти одного з учасників "врадіївської ходи" Василя Любарця, не встановивши складу адмінпорушення у його діях. Натомість прокурори ініціювали другий судовий розгляд проти ініціатора «ходи». І вже за рішенням другої судді цього ж суду  Любарець отримав 10 діб адміністративного арешту.

Теги: Київ , Любарець , Врадіївська хода , стеження , спортсмени