Люди Льовочкіна "попали" зі сміттям на 15 млн

Максим Опанасенко
2 серпня 2013р. 11:15

Люди Льовочкіна "попали" зі сміттям на 15 млн

Більше 15 мільйонів гривень. Таку суму комунальне підприємство «Київспецтранс», що займається збором та захороненням твердих побутових відходів в Києві має сплатити за рішенням Господарського суду Києва.

Трохи більше тижня тому «Свідомо» випустило розслідування про цю компанію. Ми з'ясували, що керівні посади в «Київспецтрансі» отримали люди, наближені до глави президентської адміністрації Сергія Льовочкіна і його сестри – нардепа від Партії регіонів Юлії Льовочкіної.

Наступного дня до нас звернувся ображений на "Київспецтранс" депутат Львівської обласної ради Тарас Колтик. Він запевнив - компанія винна йому гроші. І передав пакет документів.

В чому конфлікт

16 липня, після 17-ти місячного процесу, Господарський суд Києва  вирішив – більше 15 мільйонів гривень акціонерне товариство «Київспецтранс» має сплатити ТОВ «ТІК ЛТД».

За що? За заборгованість, несвоєчасну сплату лізингових платежів і за отримання доходів від неправомірного володіння майном ТОВ «ТІК ЛТД». Хто має отримати кругленьку суму від підприємства? ТОВ «ТІК ЛТД», яким і володіє Тарас Колтик.


 

 Навесні 2008-го ТОВ «ТІК ЛТД» підписав з «Київспецтрансом» 9 угод. За ними львівська фірма передала комунальникам 1 000 сміттєвих баків в оперативний лізинг. Протягом трьох років «Київспецтранс» мав регулярно сплачувати за баки – разом – майже 5 мільйонів гривень. Баки львівська фірма попередньо придбала у ТОВ «Еко-Львів» за 3,6 мільйонів гривень, гроші на це дав банк «Львів» у кредит.


 

Угоди підписували Тарас Колтик і тодішній голова правління «Київспецтрансу» Федір Вітт.

Приклад додатку до одного з договорів. Таких було 9 - до кожного договору. Внизу - підписи Колтика і Вітта


 

«Свої договірні зобов’язання ПАТ „Київспецтранс” виконувало недобросовісно, усі щомісячні лізингові платежі були здійснені з порушенням термінів оплати. Були цілі місяці коли жодних коштів від ПАТ „Київспецтранс” не надходило. На адресу ТОВ „ТІК ЛТД” неодноразово надходили листи з проханням зрозуміти фінансові труднощі підприємства та обіцянки погасити заборгованість у майбутньому» - розповідає «Свідомо» Колтик.


 

Несплата викликала проблему з банком – ті вимагали погасити кредит. Зрештою, також подали до суду. Колтик каже – «Київспецтранс» не повертав ні гроші, ні баки, котрі, за угодою, продовжують належати львівській фірмі. Тому і подав до суду.


  

Як працює цей бізнес 

Основою бізнесу по збору твердих відходів є наявність баків. Це дає можливість захопити територію з якої за тарифами, встановленими мерією, буде зніматися плата. Немає транспорту? Його можна залучити з іншої компанії-перевізника. ЖЕКи, зібрані з киян кошти, платять тим, хто забезпечує існування контейнерних майданчиків.

Скільки «Київспецтранс» міг заробити на сміттєвих бачках? Суму рахували в Господарському суді, з розрахунку 43,75 гривень за кубічний метр зібраних твердих побутових відходів. Протягом п’яти років  компанія заробляла по майже півтора мільйона гривень щомісячно.


 

«Левова» частка відсуджених Колтиком у «Київспецтранс» грошей – саме заробіток «Київспецтрансу» на контейнерах, що належать львівському підприємству. Скільки? 11 550 000 гривень.

Яку позицію зайняла Київрада

51% акції «Київспецтрансу» належать Київській міській раді. Але «включилися в гру» з нібито своїм же підприємством київські чиновники тільки в червні цього року. Після  листа "Київспецтрансу" до секретаря Київради Галини Гереги,  долученого до матеріалів судової справи, з приводу того, що під загрозою отримання Київрадою дивідендів від компанії, Київрада подала позов до Господарського суду Києва. В ньому вона переконує – голова правління не мав права підписувати такі угоди.

Лист голови правління Арсенія Новікова до ГерегиА отже, їх треба визнати недійсними. Разом з цим, ТОВ «ТІК ЛТД», за думкою Київради, мав повернути всі гроші, отримані від «Київспецтрансу»,  а «Київспецтранс» мав би віддати контейнери назад або ж сплатити за них. Про використання контейнерів протягом п’яти років для вирішення комунальних потреб міста та повернення заробленого в заяві, не йдеться. Як і про відшкодування пені та штрафів за затримки платежів. Результатів цієї судової справи ще немає.

«Київспецтранс» намагався залучити Київраду і до слухань в суді, в котрому врешті програв – як третю сторону. Але суд вирішив – залучення безпідставне.

Що кажуть у «Київспецтрансі»

Це «Київспецтранс» - дзвонимо за номером, вказаним як реєстраційний на порталі SMIDA, де міститься інформація про всі акціонерні товариства.

- І так, і ні – відповідає чоловічий голос.

- А куди зателефонувати аби було лише «так»?

- Шукайте інші номери.

Ми пошукали і знайшли. Але там або не брали слухавку, або вмикався факс.

«Свідомо» радо вислухає і позицію «Київспецтрансу» і позицію Київради та опублікує її – якщо, звісно, чиновники цього захочуть.

Напередодні публікації голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов зробив дуже символічну заяву. За повідомленням "Корреспондента", Попов зібрався взяти 30 одиниць снігоприбиральної техніки на 100 мільйонів гривень. В лізинг.

Фото - 40a.tv

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Льовочкін , Київспецтранс , Київ