Як зникають працівники суду

Тетяна Мухоморова
2 серпня 2013р. 13:44

Як зникають працівники суду

«Мене лишили без роботи, грошей та здоров’я, все через те, що їм не подобалась моя чесна праця», - розповідає білявка Вероніка Петровська, яка прийшла на зустріч зі «Свідомо» з повною текою документів.

З 2009-го року жінка працювала секретарем судових засідань в Дарницькому суді. Півроку року тому – потрапила в лікарню з запаленням апендициту та хронічним панкреатитом. Три місяці тому її раптово звільнили. Як говорить жінка - незаконно.

«Свідомо» вирішило розібратись, чому колишня секретар судді звинувачує роботодавців.

Як звільняють з суду

«Я прокинулась зранку і зрозуміла, що просто не можу поворухнутись. Тільки завдяки чоловіку Георгію, змогла трохи поворушитись, спина боліла жахливо. Тоді ж мене забрала швидка, а лікарі категорично відмовлялись мене відпускати. Я відправила смс своїй начальниці, судді, щоб попередити, що у понеділок прийти не зможу. Як виявилось, смс вона отримала, але сама пропустила робочий день, тому всі вирішили, що я просто прогулюю роботу. Наступного дня попри заборону, я прийшла до суду. Тоді ж керівник апарату, Олексій Медведєв, побачивши мій стан, усно дав згоду на те, щоб я повернулась додому. Я навіть не могла нахилитись, щоб підписати документи», - розповідає жінка.

Саме у ці дня в Дарницькому суді проходив примусовий суботник, Петровської не було через погане самопочуття.

Довідка від лікаря станом на 29.04
Довідка від лікаря станом на 29.04

Заява щодо прийняття довідки від лікаря 29.04
Заява щодо прийняття довідки від лікаря 29.04

Як з’ясувалося, для керівництва довідка з лікарні - не доказ хвороби та важкого стану. На їхнє переконання – це прогул. А якщо є цілих два прогули – то працівника варто звільнити.

Раніше, у січні 2013 року, коли Вероніка вперше втрапила до лікарні через апендицит, її колеги почали писати про масові звільнення досвідчених працівників. Зокрема, за останні півроку відбулись значні кадрові зміни, а саме з працівниками, які були у суді від двох до 20 років.

Переписка з колегою з суду
Переписка з колегою з суду

Зокрема, колишній керівник апарату Більдюкевич Наталя була понижена до помічника голови суду і звільнилась за власним бажанням, були звільнені секретар колишьного голови суду Касинська Ольга, працывник архіву Надія Стригуненко (не дочекалась переводу на іншу посаду), завідувач архівом Олена Хмельова, Брагар Оксана, Зоряна Пришляк, завідувач адміністративної канцелярії Богдан Кедик, секретар судових засідань Максим Шуляк, Ольга Захарова, Оксана Довбня (звільнена за дві години до кінця робочого дня), помічник судді Вовк Олеся та інші.

Пізніше співробітники написали Вероніці, що тепер керівництво вирішило «взятись» і за неї, через надто сумлінну роботу.

Наказ про звільнення

За два дні до підписання цього документу, у Дарницького райсуді була нарада. Під час зустрічі працівників суду – виокремили Вероніку. І через що - роботу Вероніки похвалили перед усіма та підвищили її рівень як працівника.

Хто виганяв жінку з роботи

На документі про звільнення, причому без двотижневого відпрацювання, підпис Олексія Медведєва. Хто це? Керівник апарату суду, якого було назначено лише пару місяців тому. За словами звільненої, Медведєв є близьким другом голови установи Сергія Пойди.

Кому ще жінка стала на шляху? Як зазначає Петровська, вона намагалась відправляти повістки людям вчасно, що дозволяло менше витрачати грошей на марки, займалась розбиранням старих архівів та чітко впорядковувала всі справи, працюючи на суддю Євгенія Сергійовича Куренкова. Він відомий тим, що не раз був спійманий на різних порушеннях. Вища атестаційна комісія суддів винесла рішення про його звільнення, однак цього не може відбутись до тих пір, поки він не закриє усіх поточних справ. Як згадує Вероніка, Куренков «закрив» у своєму кабінеті близько трьох тисяч.  

«Ці справи лежали тоннами у його кабінеті, розкидані як завгодно, біля трьох тисяч справ. Щодня мене зустрічали люди, зі сльозами на очах, які вже не перший рік чекають на доленосне рішення судді. А він цим не займався, перебуваючи у власному світі. Його не раз намагались звільнити, але це не можна зробити до закриття поточних справ. Тому він буде сидіти там, поки схоче, а люди чекатимуть, поки не дійдуть до точки кипіння», - згадує постраждала роботу свого керівника.

Що кажуть у суді про справу Петровської

У відділі кадрів Дарницького райсуду відразу ж зрозуміли про кого мова. Там зазначили: про позови знають, але вони їх буцімто не стосуються. Також працівниця підтвердила, що Петровську справді звільнили за прогули. Довідки від медиків вони мають, але стверджують: «Вона просто ходила до лікаря, що ніяк не виправдовує пропущені робочі дні».

Замкнене коло

Залишившись без грошей на лікування та без права поновлення, Вероніка вирішила не покладати рук та почала писати скарги у всі можливі установи. Але втрапила у замкнене коло: Міністерство соціальної політики переклало відповідальність за ситуацію на Службу безпеки, там відповідно послались на столичну прокуратуру, де переправили у Територіальну державну інспекцію з прав робітників. А потім – у суд. Дніпровський та Дарницький. У Дарницькому райсуді одразу підтвердили, що звільнили її законно, а Дніпровський райсуд вже три тижні не відповідає на позов, перевищивши всі дозволені терміни.

Скарга Петровської різним органам влади, частина 1
Скарга Петровської різним органам влади, частина 1

Частина 2
Частина 2

Частина 3
Частина 3

Частина 4
Частина 4

Додатки до скарги
Додатки до скарги

Основне фото - yourlawyer.in.ua

Теги: