Вчені: Підтяжка обличчя не додає привабливості

Маша Землянська
3 серпня 2013р. 12:42

Вчені спростували заяви про омолоджуючий ефект підтяжки для обличчя. Людина буде виглядати лише на три роки молодшою після операції, і, більше того, з точки зору привабливості, різниці ​не буде.

Доктор Джошуа Зіммі з госпіталю Ленокс Хілл, керівник відповідного дослідження, зробив цей висновок на підставі спостережень за 49 пацієнтами. Всі вони пройшли підтяжку обличчя у 2006-2010 роках. Середній вік пацієнтів - 57 років. Оцінити фотографії людей "до" і "після" пропонувалося 50 добровольцям. Треба було вгадати вік людей, визначити ступінь їх привабливості за шкалою від одного до десяти. У загальній складності добровольці скидали вік пацієнтам, розглядаючи обидва типи фотографій. Але в цілому після операції пацієнти виглядали всього на 3,1 роки молодший, ніж до.

На оцінках привабливості це ніяк не позначалося. Більшість пацієнтів отримували відмітки від чотирьох до шести. Однак, незважаючи на це, добровольці не погодилися з ідеєю, що пластичні операції марні. Доктор Зіммі вважає: можливо, на відповіді вплинула наявність інформації про вік пацієнтів. У перспективі він хоче повторити експеримент, виключивши даний показник.

 

Теги: Київ