Баку закрили для наших журналістів і комунальника

Галина Танай
4 серпня 2013р. 12:22

Вісім українців потрапили в опублікований МЗС Азербайджану список персон нон-грата. В компанії нев'їзних, серед яких Монсеррат Кабальє і директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін, опинились сім журналістів і один працівник комунальних служб із Донецька. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на  портал Haggin.az.

Причина  в тому, що Азербайджан вважає незаконними будь-які візити іноземців в Нагірний Карабах, не погоджені з Баку. Незаконно, з точки зору Азербайджану, в Нагірний Карабах в'їхали українські журналісти Ганна Мамонова, Варвара Жлутенко, Надія Базева, Володимир Кравченко, Ірина Ковальчук, Олег Кулик, Олександр Волощук і співробітник донецьких комунальних служб Сергій Богачов.

Нагірний Карабах, який входив у радянські часи до складу Азербайджанської РСР, силами місцевих вірмен 1991 року проголосив незалежність. Азербайджанська влада спробувала повернути його силою, але зазнала невдачі. Нагірно-Карабахська республіка зберігає де-факто незалежність від Азербайджану, проте на міжнародному рівні її статус не визнаний. Конфлікт у Нагірному Карабаху призвів до появи близько мільйона біженців, які рушили в Азербайджан. 

Теги: Київ , Азербайджан , Нагірний Карабах , нон-грата