Чи бути Roshen в Казахстані вирішуватиме Росія

Маша Землянська
5 серпня 2013р. 13:14

Казахстанські санепідеміологи не виявили бензопірен у солодощах від компанії Roshen. Проте все одно чекають на думку росіян. Про це повідомив у понеділок на брифінгу головний санітарний лікар Казахстану Жандарбек Бекшін.

"Ми провели дослідження великої кількості продукції. Дивимося в першу чергу бензопірен. Сім найменувань досліджували, бензопірену немає", - цитую лікаря в агенції РІА новости. Бекшін пояснив, що за митного угодою по санітарним заходам у випадках виявлення невідповідної, небезпечної продукції країна-учасниця Митного союзу протягом 24 годин має представити офіційну інформацію. "Ми зверталися до офіційних осіб Росспоживнагляду ще минулого тижня, але офіційної відповіді ще не отримали. Тільки при отриманні офіційної відповіді ми можемо винести постанову про заборону даної продукції".

Наприкінці липня Росії висловила претензії до якості продукції Roshen через перевищену норму токсичної речовини - бензопіренe. Заяви про сумнів у якості солодощів від Roshen також  висловила Молдова. Казахстан поки що перевіряє продукцію. А от таджицькі фахівці з Агенства із стандартизації, метрології, сертифікації та торгової інспекції нічого поганого в солодощах від Roshen не знайшли, а тому від українських цукерок  не відмовляються. Україна жодних сумнівів у якості Roshen не має. Мінекономіки створило робочу групу і сьогодні збирається приступити до переговорів з Росією. 

 

Теги: Київ