"Ніженському робінгуду" не дають шанс на лікування

Маша Землянська
5 серпня 2013р. 16:50

Справа «Ніженських робінгудів» знову повернулася до суду, однак запобіжний захід не змінили. Сьогодні апеляційний суд Чернігівської області вирішує, який суд першої інстанції буде розглядати справу. В цей час, хлопці чекають в установах виконання покарань.

«Захисників найбільше непокоїть ситуація з ув’язненим Бондаренко Андрієм. Ще в минулому році йому діагностовано тяжку патологію судин головного мозку, яку неможливо лікувати в умовах СІЗО. Адвокати написали безліч скарг про відмову в наданні медичної допомоги. Нажаль, пенітенціарна система не відреагувала адекватно, а просто вирішила позбутись «проблеми». 31-го липня 2013 року, в супереч забороні лікарів на транспортування, Бондаренка відвезли до Новгород–Сіверської установи виконання покарань № 31. Такі події мають одне логічне пояснення – особа, ізольована від адвокатів і родичів, не зможе писати скарги і вимагати забезпечення прав на належному рівні», - розповідає адвокат «робінгудів» Катерина Никитюк.

Історія «ніжинських робінгудів» почалася з Анатолія Поповича. Він спробував героїн і потрапив у кому. Після цього його старший брат Владислав з однодумцями почав ловити наркоторговців «на живця», бити та знімати їхні зізнання на відео з погрозою оприлюднити його, якщо вони не припинять продаж. Наркоторговці розповіли, кому і скільки вони платять у міліції. Після цього усіх «робінгудів» затримали. Суд першої інстанції визнав Влада главарем «банди» та присудив йому 11 років та 8 місяців тюрми. Анатолій отримав вісім років, а інші хлопці від семи до 11 з половиною років. Апеляційний суд цей вирок підтвердив. У червні Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ скасував вирок «ніжинським робінгудам». А відтак за цим рішенням суд першої інстанції від початку має розглянути цю справу, але з новими суддями. Запобіжний захід засудженим натомість не змінили, отже вони чекають на новий суд з-за гратами.

 

Теги: Київ