Реорганізатори з КМДА обіцяють не чіпати "Жовтень"

Дмитро Чалий
7 серпня 2013р. 16:25

Реорганізатори з КМДА обіцяють не чіпати "Жовтень"

Реорганізація комунальних кінотеатрів не торкнеться «Жовтня» – його не будуть приєднувати до комунального підприємства «Київ кінофільм». Принаймні так пообіцяла голова департаменту культури КМДА Світлна Зоріна.

 Що ж до інших кінотеатрів, то всі вони вже добровільно-примусово реорганізовані. Єдиним «непокірним» кінотеатром залишається «Київська Русь». Крім того, ще не виплачені борги по зарплатні працівникам «Братислави». Адекватно розповісти, як саме всі 10 кінотеатрів зможуть працювати після скорочення працівників директор «Жовтня» не змогла так само, як і прокоментувати ситуацію з подвійною бухгалтерією у касах окремих кінотеатрів. Зате вона розповіла, які плюси очікують після реорганізації глядачі: в кінотеатрах нарешті з’явиться «цифра» і запрацює опалення взимку. Ну а «головна перевага», на думку пані Зоріної, в тому, що тепер киянам буде не соромно за наші кінотеатри. 

Реорганізація комунальних кінотеатрів полягає у тому, що кінотеатри «Братислава», «Лейпциг», «Київська Русь», «Ленінград», «Росія», «Флоренція», «Загреб» та Кінотеатр імені Тараса Шевченка приєднають до комунального підприємства «Київкінофільм». Відповідне рішення ухвалили на пленарному засіданні Київради 22 травня. У КМДА запевняють, що це дозволить зекономити державні кошти і зробити кінотеатри «ефективнішими», при цьому ціни на квитки для глядачів не зміняться. Директори окремих комунальних кінотеатрів припускають: злиття кінотеатрів дозволить чиновникам безперешкодно класти бюджетні гроші до власних кишень.