Мінкульт дав добро на забудову Хрещатика

Галина Танай
8 серпня 2013р. 13:16

Мінкульт дав добро на забудову Хрещатика

Міністерство культури дало дозвіл на знищення ще однієї пам'ятки: історична будівля готелю "Кане", що на Хрещатику, 40, може перетворитись на 12-поверхову висотку. Про це повідомляє пам'яткоохоронний портал pamjatky.org.ua.

У 2009 зусиллями активістів будівлю готелю "Кане" було внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Але недовго радувались: уже наступного року чиновники змінили формулювання, з яким готель занесли до реєстру: тепер об'єктом охорони лишалось тільки декоративне оздоблення другого та третього поверхів «чолових» фасадів. Зате з'явилось історико-містобудівне обґрунтування, згідно з яким на місці пам’ятки допускається будівництво висотки у 12 надземних і 2 підземних поверхи. Ця будівля остаточно спотворить Хрещатик: її вистоа була би 55 метрів, а нині найвища точка - ЦУМ зі своїми 44 метрами.  З'явився і лист сумнозвісного керівника Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Вінграновського до забудовника: тобто чиновники й забудовник усе "порішали" ще до погодження історико-містобудівного обґрунтування. Ну а в квітні 2013 Вінграновський підписав і сам проект - причому без голосування.

Готель "Кане" був споруджений у 1874 році французьким підприємцем Жаном-Батистом Кане. Свого часу тут мешкали художник Михайло Врубель, «корифей» українського театру Панас Саксаганський та «останній гетьман» Павло Скоропадський. Будівля є однією із небагатьох на Хрещатику,  що вціліли під час Другої світової та після "ремонтів" у радянські часи. Тут працював відомий гастроном "Центральний". Зараз будівля завішана величезним білбордом Oriflame.

Теги: Київ , незаконна забудова , готель Кане , Мінкульт