Дорожній контроль "затролив" прокуратуру

Максим Опанасенко
8 серпня 2013р. 14:17

Активісти "Дорожнього контролю",котрих київська прокуратура звинуватила у хуліганських діях на штрафмайданчику на Святошині у 2012-му, принесли сюди свою скаргу. 

Скарга стосується Святошинського райвідділу міліції, котра, на думку активістів, розслідує справу по штрафмайданчиках абияк, шиючи їм хуліганські дії. "Дорожній контроль" заявляє - разом з журналістами вони приїхали знімати сюжет про незаконний майданчик і спробувати "вирвати" автівки людей, котрим самостійно цього зробити не вдалося. 

Активісти кажуть - схема штрафмайданчикового бізнесу проста - ДАІ підписує угоду з приватним майданчиком, попри те, що є офіційні і муніципальні. За найменші порушення на ці майданчики звозять авто киян. При цьому, послуги евакуатора коштують 800 гривень, доба перебування на майданчику - 150 гривень. "І ці майданчики зацікавлені в тому, аби не віддавати авто назад. Людина приходить, каже - я сплатив, віддайте авто. Їй відповідають - немає директора, або сьогодні вихідний. Або і нічого не відповідають. Сума росте, її треба сплачувати. А коли люди звертаються до ДАІ, то ті кажуть - ми тут ні до чого, ми просто підписали угоду і не треба було оплачувати ніякі квитанції" - розповідають "контрольщики".

Киянин (у смугастій футболці) розповідає - його авто вже кілька тижнів на приватному штрафмайданчику. Машину силою відібрали, коли син їхав з невісткою. Чоловік каже - відібрали може і за діло, але повертати не поспішають. Більше того, він бачив, як у його авто копирсалися працівники штрафмайданчика, хоча той мав би стояти опечатаний

Щодо святошинського майданчика, то, за версією "Дорожнього контролю", на місце була одразу ж викликана міліція, в присутності якої водії та журналісти Дорожнього контролю зайшли на територію нелегальної стоянки. Через деякий час, охоронець штрафмайданчика викликав групу «підтримки», яка перелізла через паркан. Далі, в присутності міліції, невідомі напали на журналістів і почали битися. В результаті, серйозно постраждав журналіст Андрій Дзіндзя, а також Євген Єрьоменко та Андрій Жуковень - вони були доставлені до лікарні.

Прокуратура цю саму ситуацію бачить інакше: "Встановлено, що у листопаді 2012 року представники однієї з громадських організацій незаконно проникли на територію майданчика столичної ДАІ для тимчасового тримання транспортних засобів по вулиці Зодчих та вчинили там бійку з охороною. В результаті інциденту один з працівників штрафмайданчика отримав тілесні ушкодження. Крім того, було пошкоджено ворота, огорожу, приміщення охорони та автомобілі, що знаходились на вказаній території".

PS Активіст "Дорожнього контролю" Андрій Дзіндзя не зміг втриматися від спокуси покарати порушників ПДР навіть біля прокуратури. З камерою він кинувся до розкішного джипа, пасажири котрого вже відвідали прокуратуру, що стояв "в зоні дії дорожнього знаку "Пішохідний перехід". Дзіндзя встиг зафіксувати факт порушення і номер авто. Пообіцяв дати справі хід:)

Теги: Київ