Роспотребнадзор вистібали за брудні боби у Roshen

Галина Танай
10 серпня 2013р. 13:10

Аргументи Роспотребнадзора проти продукції Roshen про бензопірен у брудних какао-бобах не витримують жодної критики. Про це у статті в "Дзеркалі тижня" заявив оглядач Володимир Чопенко.

"Так, буває, зволожені боби просушують штучно, і вони вбирають небезпечну хімічну сполуку. Щоб контролювати її вміст, корпорація Roshen узгодила стандарти якості з Євросоюзом, і з квітня 2013 року вони діють на підприємстві. Ці параметри стосуються не лише какао-бобів. Через дозвільне сито проходять всі інгредієнти, з яких виробляють кондитерську продукцію. Чого немає в Росії і про що не знав Оніщенко (глава Росспоживнагляду - ред.)", - підкреслив Чопенко. І заявив: претензії росіян смішні хоча б тому, якраз для шоколаду норми щодо вмісту канцерогенної речовини бензопірена не прописані - в тому ж таки Технічному регламенті Митного союзу.

Наприкінці липня Росії висловила претензії до якості продукції Roshen через перевищену норму токсичної речовини - бензопірену. Відтак, свій кордон для українських солодощів Росія закрила. Казахстан поки що перевіряє продукцію. Молдова визнала солодощі безпечними. І таджицькі фахівці з Агенства із стандартизації, метрології, сертифікації та торгової інспекції нічого поганого в солодощах від Roshen не знайшли, а тому від українських цукерок  не відмовляються. Україна жодних сумнівів у якості Roshen не має. Мінекономіки створило робочу групу і готова приступити до переговорів з Росією. А російські журналісти навіть провели експеримент - і цілий день харчувались українською кондитеркою. Скарг на самопочуття у кореспондентів не було. 

 


Теги: Київ , Роспотребстандарт , Roshen