Власник Грінко заробляв через держпідприємство

Христина Заник
16 лютого 2011р. 14:41

Під час перевірки державної фірми з утилізації відходів «Укрекокомресурси» контрольно-ревізійне управління виявило багато серйозних порушень.

Про це «Свідомо» повідомила прес-служба КРУ.

Державне підприємство «Укрекокомресурси» було створене для використання відходів як вторинної сировини.

«Проте керівник Компанії Віктор Ржоткевич, перевищуючи службові повноваження, прийняв рішення про згортання її виробничої діяльності. Наслідком цього стало залучення сторонніх суб’єктів господарювання до збирання, заготівлі та утилізації відходів», - йдеться у повідомленні.

Підприємства, які використовують тару і пакувальні матеріали повинні або самостійно приймати та утилізовувати їх розмірі 30 % або укласти з «Укрекокомресурси» договори про організацію їх збирання, заготівлі та утилізації з оплатою послуг за затвердженими тарифами. Цього вимагає постанова уряду.

Проте типовий договір про збирання та утилізацію використаної тари і пакувальних матеріалів, що ДК «Укрекокомресурси» укладає з підприємствами, не містить інформації про обсяг послуг та відсотка тари і пакувальних матеріалів.

Це є порушенням Господарського кодексу, - стверджують в КРУ. І як наслідок – обсяги по утилізації вторсировини проводилося безпідставно.

«Крім того, визначена компанією очікувана вартість послуг зі збирання, заготівлі та утилізації 1 тонни використаної тари і пакувальних матеріалів більше ніж удвічі перевищує встановлені тарифи, за якими компанія отримує від підприємств кошти щодо надання послуг із збирання, заготівлі та утилізації використаної тари і пакувальних матеріалів», - зазначено в повідомленні.

Також перевірка виявила порушення правильності проведення тендерів при купівлі послуг зі збирання, заготівлі та утилізації вторинної сировини.

Тендерний комітет компанії не відхилив пропозицій учасників, що не відповідали вимогам документації. А пропозиції переможців були оформлені так, що це дозволяло легко підмінити документи.

Попри зазначені порушення, за результатами цієї процедури закупівлі «Укрекокомресурси» уклала договори з фірмами «Грінко-Центр», «Релайф-Тернопіль», «Грінко-Дніпро Рециклінг» та «Грінко-Південь Рециклінг».

Перевірка встановила, що засновником ТОВ «Грінко-Дніпро Рециклінг» та ТОВ «Грінко-Південь Рециклінг» є ВАТ «Грінко», під чиїм контролем і перебувають зазначені підприємства.

За даними Державної комісії цінних паперів та фондового ринку, до 18 березня 2009 року 60 % акцій ВАТ «Грінко» належало Віктору Ржоткевичу, який на час проведення перевірки очолював ДК «Укрекокомресурси». З 20 січня 2010 року 100 % акцій ВАТ «Грінко» належать юридичній особі – нерезиденту Клінтейл Лімітед, республіка Кіпр.

Для виконання договорів, укладених між ДК «Укрекокомресурси» та ВАТ «Грінко-Центр», ТОВ «Релайф-Тернопіль», ТОВ «Грінко-Дніпро Рециклінг», ТОВ «Грінко-Південь Рециклінг», ці компанії укладали договори субпідряду, відповідно до яких вартість послуг зі збирання, заготівлі та утилізації вторинної сировини становила 79,1 грн за тонну.

Тобто державне підприємство «Укрекокомресурси» оплатило вартість наданих послуг за ціною в 10 разів більше за договірну ціну. Через це загальна сума зайвих витрат сягнула більше семи мільйонів гривень.

Крім того, відповідно до договору, укладеного між «Укрекокомресурси» і «Грінко-Центр», останнє мало зібрати, заготовити та утилізувати вторсировину обсягом майже 11 тисяч тонн.
З’ясувалося, що підприємства, своєї роботи не здійснило.

 «Про результати контрольних заходів ми поінформували Кабінет Міністрів України, – зазначив заступник Голови Державної фінансової інспекції України Денис Красніков. – Для виправлення виявлених порушень та недопущення їх надалі необхідно вжити низку заходів».

Контрольно-ревізійне управління зобов’язало «Укрекокомресурси» розірвати договори, укладені з неправомірно обраними переможцями процедури закупівлі послуг та розглянути питання щодо відповідності Віктора Ржоткевича займаній посаді.

Недавно Кабінет Міністрів України звільнив Віктора Ржоткевича з посади президента ДК «Укрекокомресурси».