Кияни і легендарний скульптор взялися за Гончара

Максим Опанасенко
13 серпня 2013р. 16:16

У четвер о 12:00 на Гончара, 5-7, відкриють першу скульптуру, присвячену київській інтелігенкції. Про це "Свідомо" повідомила адвокат міста Марина Соловйова.

Це має стати початком скверу "Київської інтелігенції". Він має бути продовженням Пейзажної алеї і "відображати прагнення громади Києва зробити суспільство кращим, моральнішим, більш духовним".

"Там же буде розміщена карта буферної зони Софії Київської - об'єкту Всесвітньої спадщини, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО" - йдеться в повідомленні, - "На цій ділянці планувалося будівництво  офісної будівлі, але кияни  відстояли сквер. Під тиском громадськості Київрада була вимушена надати земельній ділянці на Гончаря статус сквера".

До створення скверу залучені київські активісти і вже легендарний в столиці скульптор Костянтин Скретутський. Активісти кличуть усіх бажаючих на відкриття.

Нагадаємо, що 0,06 гектара на Гончара 17-23 були передані в оренду компанії «Інвест-Будівельна група», яка будує елітну багатоповерхівку прямісінько поруч з Софією Київською. В оренду ця ділянка потрапила в 2004-му році і її термін стік. Кияни на чолі з Мариною Соловйовою вже позивалися у цій справі і у листопаді 2012-го Київський господарський апеляційний суд скасував рішення Київради та угоду на землю у буферній зоні Софії. Проте, коли рішення потрапило до Вищого господарського суду, він відмінив його. Тому кияни були змушені відстоювати землю по другому колу. Дійшовши вчергове до Вищого господарського суду, вони знову нічого не досягли. У липні Вищий господарський суд не визнав цінності землі в цій частині Києва.

Теги: Київ