Азаров похизувався неіснуючими книгами для сліпих

Максим Опанасенко
14 серпня 2013р. 11:30

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив про рекордне фінансування програми видання шкільних підручників у 2013-му, що дало змогу надрукувати посібники шрифтом Брайля - для сліпих і слабозорих школярів. Про це прем'єр розповів у вступному слові на засіданні Уряду.

"У 2013 році передбачено максимальне за всі роки незалежності фінансування програми видання навчальної літератури – понад 243 мільйони гривень, що дозволило надрукувати нові підручники для учнів 3 та 5 класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також здійснити видання підручників для учнів спеціальних навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів, у тому числі шрифтом Брайля, посібників серії «Шкільна бібліотека», які не видавалися з 2009 року" - йдеться в повідомленні.

В чому неправда? Книги шрифтом Брайля досі не видані, інформації про тендер на закупівлю таких книг немає. Місяць тому міністр освіти Дмитро Табачник у коментарі "Свідомо" пообіцяв, що до вересня МОН надрукує 32 тисячі цих посібників. З якої причини затримується випуск підручників шрифтом Брайля - невідомо.

У червні "Свідомо" випустило розслідування на цю тему. Тоді ми дізналися - підручники для сліпих за останні три роки не оновлювали зовсім. Хоча обіцяли - Міносвіти хотіло це зробити і у 2011-му, і у 2012-му. Але тоді їм забракло грошей. У 2013-му у Міністерстві пообіцяли - виділили 10 мільйонів гривень на ці цілі. Але поки що книги не друкуються. Згідно з інформацією Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, що опікується шкільними підручниками, зараз сліпі діти мають користуватися 277 підручниками з різних предметів. Найновішим є «Рідна мова» для 8-их класів, надрукована шрифтом Брайля. Випущена у 2010-му. Тобто їй лише три роки. Ще 12 підручників випущені у 2009-му. Відповідно, їм цього року буде чотири. Ще 32 підручники надруковані у 2008-му. Всі решта 222 підручники – ще старіші. Це попри те, що за санітарними рекомендаціями, підручники мають служити школярам не більше 5 років.

"Національна асамблея інвалідів України" і Українська Асоціація видавців періодичної преси вже оголосили про старт проекту "Читати на рівних", котрий має на меті зібрати гроші на підручники для сліпих школярів. За повідомленням, першою виданою шрифтом Брайля має стати книга Івана Франка "Лисиця та журавель". До кінця року активісти планують зібрати гроші для 4 200 примірників книжок. 

 

Теги: Київ