Азаров вирішив поекспериментувати з медоглядами

Максим Опанасенко
14 серпня 2013р. 12:12

Цьогоріч в половині областей медогляди школярів пройдуть безпосередньо в школах, в іншій половині - в поліклініках. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні Уряду.

"Приблизно в половині областей медичні огляди школярів, на прохання батьків, які свого часу звикли до такої системи, будуть проводитись на базі шкіл, а в інших – на базі лікувально-профілактичних закладів. Життя покаже, яка система в кожному випадку буде комфортнішою та кращою. Головне, щоб всі медогляди були проведені якісно і медичні рекомендації отримали всі діти та їх батьки. Не повинні у нас хронічні хвороби і ризики «виникати» раптово, коли дитині вже потрібна невідкладна допомога" - заявив Азаров.

У січні міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що школярі відтепер проходитимуть медогляд двічі на рік. За законом, школяр протягом року має пройти огляд у педіатра. За новим же розпорядженням Уряду цей медогляд має підкріпитися іншим – вже в самій школі. За словами Табачника, дітей оглядатимуть всі лікарі – стоматолог, ендокринолог, кардіолог і тд. 

Профілактичні медичні огляди учнів до школи Уряд повернув у січні. Раніше їх було скасовано і вирішено – батьки самі мають вести дитину до лікарів і отримувати довідку про стан здоров'я. Батьки запевняють: вони не проти додатково перевірити здоров’я своєї дитини, але навряд чи медогляд цьому допоможе. А ті, хто восени вже водив дитину на обстеження пояснюють, що нічого хорошого з того не вийшло. Медики заповнюють довідки «зі стелі», а тому про справжнє здоров'я можна тільки здогадуватись. І це при тому, що займатися спортом без ризику для життя може тільки кожний третій школяр.

 

Теги: Київ