Чиновники звинувачують театри у триньканні грошей

Галина Танай
14 серпня 2013р. 15:35

Чиновники звинувачують театри у триньканні грошей

Мінкульт погано контролює грошові витрати на театри - такого висновку дійшли у Рахунковій палаті. На думку чиновників, у міністерстві погано опікувались коштами, які виділили на постановку нових вистав.

Як приклад Рахункова палата наводить Національну оперу з балетом "Каприси": на цю виставу витратили 422 тисячі гривень. При цьому за два з половиною роки - з 2011 до першого кварталу 2013 - "Каприси" глядачам показали всього шість разів. Відвідуваність була низька - від 29 до 45%, і за весь час касові збори склали 261 тисячу гривень. Тобто Опера не "відбила" і половини вартості постановки, що й дозволило Рахунковій палаті твердити про неефективність використання коштів.

За результатами аудиту, ризики неекономного використання коштів  існують  і через те, що умови оплати праці артистів  національних академічних театрів насправді невизначені. До цих "невизначених" потрапляють Національна опера, театр Франка й театр Лесі Українки. За даними "рахунківців", через це в театрах розтратили  0,7 мільйонів гривень, а з порушенням чинного законодавства - два з половиною мільйони. 

Теги: Київ , Театр , Рахункова палата