Активісти просять не купувати російські шоколадки

Максим Опанасенко
15 серпня 2013р. 10:11

В соціальній мережі Facebook шириться ціла хвиля протесту проти товарів, вироблених у Росії. 

Активісти і прості користувачі закликають українців бойкотувати російські товари:

І, зокрема, російські шоколадки:

"Росія оголосила Україні тотальну економічну війну! Всі українські товари заборонені для експорту до Росії.  Чи це правда, а чи просто залякування, однак м'ясні, сирні, шоколадні та інші торговельні війни Кремля з Україною просто ДІСТАЛИ! Тому пропонуємо всім небайдужим долучися до бойкоту російських товарів в Україні. Їх можна знайти за країною-виробником на упаковці, а також за першими трьома цифрами штрих-кодів - це 460-469. Пишіть відомі Вам російські товари в Україні в коментарях щоб можна було зробити список" - пишуть активісти на Facebook-сторінці Віктор Медведчук - антиУкраїнський вибір.

Причиною стали інциденти з продукцією української компанії Roshen, котру росіяни заборонили через нібито невідповідність якості, і заява прес-служби Федерації роботодавців України у середу про те, що з 00:00 Росія фактично заблокувала всі українські товари на митниці.

Наприкінці липня Росії висловила претензії до якості продукції Roshen через перевищену норму токсичної речовини - бензопірену. Відтак, свій кордон для українських солодощів Росія закрила. Молдова і Киргизія визнали солодощі безпечними. І таджицькі фахівці з Агенства із стандартизації, метрології, сертифікації та торгової інспекції нічого поганого в солодощах від Roshen не знайшли, а тому від українських цукерок  не відмовляються. Так само нічого не знайшли в українських цукерках і у Казахстані. Україна жодних сумнівів у якості Roshen не має. Мінекономіки створило робочу групу і готова приступити до переговорів з Росією. А російські журналісти навіть провели експеримент - і цілий день харчувались українською кондитеркою. Скарг на самопочуття у кореспондентів не було. 

Теги: Київ