МОН відхрестився від дорогих книжок: Це помилка

Максим Опанасенко
15 серпня 2013р. 12:45

Міністерство освіти і науки не замовляло наддорогих підручників, а ціна в 600 гривень за один екземпляр - технічна помилка. Таку інформацію поширила прес-служба МОН.

"Однак, під час подання інформації для публікації у бюлетені «Вісник державних закупівель» та на веб-порталі уповноваженого органу з питань державних закупівель було допущено технічну помилку. За результатами роботи, проведеної Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти спільно з ДП «Всеукраїнське спеціалізоване видавництво «Світ» (м. Львів) Державного комітету телебачення і радіомовлення України, визначена така ціна підручників:
- «Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» – 360,06 грн за один примірник;
- «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» – 349,20 грн за один примірник" - йдеться в повідомленні. У прес-службі обіцяють виправити помилку і у "Віснику державних закупівель".

У середу Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН замовив підручники для третьокласників на загальну суму майже 86 мільйонів гривень. Більше половини цієї суми поділили між собою два видавництва – «Ґенеза» - майже 25 мільйонів гривень і «Видавничий дім «Освіта» - майже 29 мільйонів гривень.  Вищеназвані підручники в закупівлі проходили за просто космічними цінами. Так, за вчорашніми даними, «Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас» обійшлася аж у 607 гривень за одну книжку, а «Українську мову для загальноосвітніх навчальних закладів з навчання польською мовою. 3 клас» купили за 571 гривню за штуку. Тираж цих посібників – по 198 штук. 

Бізнес на друці підручників - один з найвигідніших в освіті. «Ґенеза» і «Видавничий дім «Освіта» вже протягом щонайменше року є незмінними «улюбленцями» Міністерства освіти. Про останнє видавництво. "Свідомо" писало вже багато разів. Належить воно Тамарі Ткаченко - колишній чиновниці Міністерства освіти. Вона, з 2011-го, отримала від Міністерства освіти і його підрозділів декілька дуже вигідних тендерів на друк освітніх книжок. Так, у грудні 2011-го ВД "Освіта" разом з Українським центром оцінювання якості освіти, що відповідає за тестування в школах, взялися друкувати "Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО-2012". За 167 000, які підприємство заплатило державній структурі за роботу, "Освіта" отримало право друкувати і продавати по 58 гривень за одну книжечку інформацію, яка завжди була у вільному доступі на офіційних сайтах. А вже у лютому 2012-го видавництво випустило "Довідник абітурієнта" - підручник, що містить офіційну інформацію про університети і умови вступу до них у 2012 році, повністю написаний чиновниками Міністерства освіти. Продають його досі - по 38 гривень. У березні ж 2012-го видавництво отримало від Міносвіти величезне державне замовлення на друк підручникі для первачків - майже 20 мільйонів гривень з 61 мільйона, витраченого на усі підручники. На початку року "Освіта" разом з "Генезою" так само отримали половину усього держзамовлення на друк підручників для 5 класів. Що цікаво, «Ґенезою» колись керував нинішній директор ІІТЗО Олександр Удод.

 

 

Теги: Київ