"Вимираючу" інтелігенцію поселили на Гончара

Дмитро Чалий
15 серпня 2013р. 13:24

"Вимираючу" інтелігенцію поселили на Гончара

У сквері на вулиці Олеся Гончара відкрили пам’ятник київській інтелігенції. «Це продовження традиції Пейзажної алеї», - заявив присутній на відкритті, президент «Київської ландшафтної ініціативи» Володимир Колінко.

Бронзову пташку зимородка як символ пригніченої, скромної, але все ж таки величної київської інтелігенції створив український скульптор Костянтин Скретуцький. З ідеєю створення скверу оригінальних скульптур виступили громадські організації "Ландшафтна ініціатива" та "Андріївсько-пейзажна Ініціатива". Земельна ділянка на Гончара 5-7 статус скверу  отримала за рішенням Київради ще у 2010 році під тиском громадськості. На відкритті був присутній адвокат-захисник скверу Марина Соловйова: «Сьогодні ми тут відкриваємо пам’ятник завдяки зусиллям місцевих мешканців. Це прибудинкова територія місцевого ОСББ, на кошти якого, до речі, у 2010 році встановили дитмайданчик».


 

Колись тут планували побудувати словацьке посольство. Тепер на місце щита з інформацією про посольство вішають новеньку карту меж буферної зони Софії Київської - об'єкту Всесвітньої спадщини, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Раніше в Києві цієї карти ніде не було. 

«Нарешті ми зібралися тут з позитивного приводу. Позитиву якраз Києву дуже не вистачає», - каже пан Колінко в той час, як поряд з символічним зображенням київської інтелігенції відсипається на лавці бездомний киянин. 


 

 

Теги: Київ