В списку помічників нацистів - двоє українців

Максим Опанасенко
15 серпня 2013р. 17:01

Двоє вихідців з України потрапили до списку посібників нацизму, котрі переховуються від правосуддя з моменту закінчення Другої Світової. Список укладає Центр Симова Візенталя, періодично його коригуючи. Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

Лідерство в списку з одиннадцяти імен тримає австрієць Алоїс Брюннер. Зараз йому мало би бути 101 рік. За повідомленням, він несе відповідальність за смерть 140 000 євреїв. Його сліди загубилися в Сирії у 2001-му. 

91-річний українець Володимир Катрюк, що народився під Чернівцями, займає в списку 4 місце. За повідомленням, він був поліцаєм і брав участь у вбивстві жителів білоруської Хатині. Інший українець - 92-річний Іван Калимон - служив в допоможній українській поліції, убив в'язня Львівського гетто. Після війни потрапив до США. Громадянства там його позбавили у 2005-му. Аби уникнути депортації до Німеччини, подав апеляцію.

Для довідки. Центр Симона Візенталя - неурядова організація, діяльність якої спрямована на боротьбу з антисемітизмом і вивчення Голокосту. Заснована в Лос-Анджелесі в 1977 році.

 

 

Теги: Київ