Мешканцям Шулявської загрожує висотка

Дмитро Чалий
15 серпня 2013р. 17:41

Мешканцям Шулявської загрожує висотка

Вранці на Шулявську, 32 приїхала техніка і почала зрізати дерева. Місцевий мешканець Володимир Назаренко звернувся до «катів» з проханням зупинитися, але ті лише попросили покинути приватну територію. «Свідомо» з’ясувало, хто власник земельної ділянки та як він збирається її використовувати.

Територія дійсно приватна: 29 травня 2003 року Київська міська рада передала цю землю в оренду ЗАТ «Український інститут по проектуванню підприємств оборонної промисловості та машинобудування «Укрпромпроєкт»».


 

Що це за компанія? За даними порталу SMIDA, створена вона у 1998-му році. За пропискою – киянка, живе на Тбіліському провулку, 410. Керує нею –Ігор Петров. 91% акцій компаній належать фізичній особі.


 

2 липня компанія отримала дозвіл на «будівництво житлового будинку з вбудовано-прибудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом» від Державної архітектурно-будівельної інспекції України. 


Генеральний підрядник будівництва – споживче товариство «Інбуд». За даними реєстру фізичний та юридичних осіб, ця компанія створена у 1998-му році. Прописана – у Києві, на Пожарського, 1015. Керівник компанії – Віктор Нотевський, він же заслужений будівельник України, дійсний член Академії будівництва України і Української технологічної академії.

Головний архітектор - В'ячеслав Руденко.

Що може вирости перед вікнами будинків на Шулявській?

На сайті архітектурного бюро «С. Бабушкин» ми знайшли проект будівництва на Шулявській, 32. «14-поверховий, двосекційний будинок з різними завершеннями і паркувальними місцями в стілобатной частині здебільшого не викликали принципових заперечень. Відстань у 30- 50 метрів від території  Зоопарку влаштувала Головного санітарного лікаря міста, але не членів Містобудівної ради», - йдеться на сайті. Чиновники з комісії перейнялися долею тварин у зоопарку, по сусідству з яким має вирости висотка. «Адже тварини почувають себе комфортно, коли бачать крону дерев, а не урбаністичні проекти», - зауважив тоді Руслан Крамаренко.

Натомість вигляд будинку усім став до вподоби. Щоправда тоді у проекту бів інший автор - архітектор Юрій Бородкін.


 


 

Теги: Київ , земля , гроші