МОЗ просить не визнавати банкрутом фірми-боржники

Маша Землянська
16 серпня 2013р. 11:15

Міністерство охорони здоров’я звернулось до правоохоронних органів з проханням не допустити умисного банкрутства компаній «Горал» та «Крас», з яких МОЗ намагається стягнути 39,8 мільнйонів гривень штрафних санкцій за зрив поставок автомобілів швидкої допомоги по контрактам 2011-го року. Про це повідомляють «Наші Гроші».

Для недопущення уникнення недобросовісними постачальниками відповідальності МОЗ звернулось до Міністерства внутрішніх справ, Міністерства доходів і зборів та Міністерства юстиції з проханням звернути особливу увагу на дотримання процедури ліквідації підприємств та недопущення ліквідації підприємств без урахування кредиторських зобов’язань перед державою в особі МОЗ. «Зважаючи на постійне перешкоджання з боку менеджменту зазначених підприємств-постачальників якнайшвидшого та об’єктивного розгляду справ судами та постійне затягування судових процесів, МОЗ України просить також розглянути вірогідність умисного доведення підприємств до банкрутства з метою уникнення відповідальності у вигляді сплати на користь держави штрафних санкцій, що може відповідати складу злочину, передбаченого статтею 219 Кримінального кодексу України «Доведення до банкрутства», – йдеться у повідомленні МОЗ.

Міністерством охорони здоров’я України у 2011 році були проведені торги та укладені договори на закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги, а саме: 216 автомобілів швидкої медичної допомоги Peugeot Boxer виробництва Фірми «Крас» на 140 мільйонів гривень, а також 70 автомобілів швидкої медичної допомоги на базі Ford Transit (реанімобіль тип С) виробництва Hitas Ortopedi Ilkyardim ve Saglik Urunleri Turizm Tekstil Insaat San. Ve Tic. Ltd. Sti., Туреччина у на 59 з половиною мільйонів. У 2012-му році усі закуплені автомобілі швидкої медичної було отримано від постачальників та поставлено до регіонів України. При цьому, постачальниками було порушено строки поставки автомобілів, передбачені умовами укладених договорів. Відповідно до умов договорів, у зв’язку з порушенням строків поставки автомобілів швидкої медичної допомоги, ТОВ «Фірма «Крас» нараховано штрафні санкції у сумі 27,4 мільйони гривень, ТОВ «Горал» – на 12,4 мільйони. Обома підприємствами претензії не визнано та не сплачено.

Теги: Київ , МОЗ , швидка допомога , міліція , гроші , автомобіль