Уряд готовий повільніше піднімати стаж військовим

Христина Заник
17 лютого 2011р. 11:09

Уряд погодився поступовіше збільшувати вислугу років для військових, яка потрібна їм для виходу на пенсію - впродовж десяти років.

 

Про це повідомляє прес-служба уряду.

Раніше підняття робочого стажу для пенсії військовим до 25 років замість 20 мало відбутися на кілька років скоріше - до 2015 року.

Поступові темпи підвищення пенсійного віку будуть стосуватися і чоловіків-державних службовців, а також прирівняних до них категорій. "Ми вважаємо, що підвищити пенсійний вік для чоловіків-держслужбовців можемо з 2014 року упродовж 4 років, тобто кожного року додавати по шість місяців", - повідомив віце-прем’єр-міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Дотепер Кабмін планував підняти пенсійний вік для чоловіків-держслужбовців, суддів, викладачі та парламентарів до 62 років з 2013 року.

Ця відстрочка – єдина почута Сергієм Тігіпком пропозиція під час громадського обговорення пенсійної реформи.

"Під час обговорення ми отримали пропозиції, що підвищення вислуги років для військових має бути більш м’яким. Ми вважаємо, що збільшення вислуги років з 20 до 25 років можна проводити протягом 10 років, тобто йдеться про поетапне збільшення цієї норми на шість місяців щороку", - зазначив він.

Натомість під час ради з роботодавцями і профспілками, ними було названо пенсійну реформу взагалі ніякою не реформою, а невдалими змінами. Вони заявляють, що ніякого соціального діалогу, який обіцяла влада, не відбулося.

Зокрема заступник голови Федерації профспілок України Сергій Українець так прокоментував пенсійні зміни стосовно жінок: «Зміни, які пропонує уряд щодо підвищення пенсійного віку для жінок нагадують фільм «Брось маму с поезда».

Профспілки пропонують відкласти ці нововведення до часів, коли в країні підвищиться рівень життя.

Представники працівників переконані, що для того, аби покрити дефіцит пенсійного фонду, необхідно заставити роботодавців легалізувати робочі місця та заробітні плати, які вони виплачують.

Роботодавці та профспілки закликали уряд відкласти проект закону, по-справжньому обговорити його та впровадити зовсім інші зміни до песнійної системи.

За даними уряду, сьогодні 2 мільйони 800 тисяч людей отримують пенсії у розмірі 800 гривень, 4 мільйони 100 тисяч – отримцють пенсію в розмірі 900 гривень. Середня пенсія в 2010 році склала 1049 гривень. Для чоловіків середня пенсі становила 1327 гривень, а для жінок – 827 гривень.

В грудні уряд вніс до парламенту проект закону про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи, який містить положення про підняття пенсійного віку.